Nyukasl Sheshko uchun yangi taklif bilan chiqdi
RB Leyptsig jamoasining markaziy hujumchisi Benyamin Sheshko Angliyaning Nyukasl klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Sebastyan Vidal ma’lumot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, RB Leyptsig dastlab Nyukaslning Sheshko bo‘yicha taklifini rad etgan.
Shundan so‘ng, ingliz klubi futbolchi uchun yangi taklif yuborgan. Yangi taklifga ko‘ra, Nyukasl Sheshko uchun 75 million yevro to‘lashga tayyorligi, shuningdek, 5-10 million yevro miqdorida bonuslarni ham qo‘shishga rozilik bildirgan.
Tomonlar hozirda muzokaralarni davom ettirmoqda. Shu bilan birga, Sheshkoning vakili ham kelishuv muvaffaqiyatli yakunlanishi uchun harakat qilmoqda.
Ma’lumot uchun, 22 yoshli Benyamin Sheshko o‘tgan mavsumda barcha musobaqalar doirasida 45 o‘yinda maydonga tushgan. U ushbu uchrashuvlarda 21 ta gol urgan va 6 ta golli uzatmani amalga oshirgan.
Hozircha klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Yakuniy qaror yaqin kunlarda e’lon qilinishi kutilmoqda.

Ньюкасл вышел с новым предложением для Шешко
Центральный нападающий команды РБ Лейпциг Бенжамин Шешко может перейти в английский клуб Ньюкасл. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставил журналист Себастьян Видаль. По его словам, РБ Лейпциг изначально отклонил предложение Ньюкасла по Шешко.
После этого английский клуб отправил новое предложение за футболиста. Согласно новому предложению, Ньюкасл готов заплатить 75 миллионов евро за Шешко, а также согласен добавить бонусы в размере 5-10 миллионов евро.
Стороны в настоящее время продолжают переговоры. При этом представитель Шешко также прилагает усилия для успешного завершения соглашения.
Для справки, 22-летний Бенжамин Шешко провел 45 матчей во всех турнирах в прошлом сезоне. Он забил 21 гол и сделал 6 голевых передач в этих встречах.
Пока переговоры между клубом и футболистом продолжаются. Ожидается, что окончательное решение будет объявлено в ближайшие дни.