Galaktionov: Lokomotiv har doim yuqori o‘rinlar uchun kurashadi
Poytaxtning "Lokomotiv" klubi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov jamoa oldiga qo‘yilgan vazifalar haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, joriy mavsumda jamoa yuqori natijalar uchun kurashadi. So‘nggi turda "Lokomotiv" futbolchilari "Pari NN" klubini 3:2 hisobida mag‘lub etib, chempionat jadvalida peshqadamlikni saqlab qolishdi.
Bungacha esa jamoa "Krasnodar" ustidan 2:1 va "Sochi" ustidan 3:0 hisobida g‘alaba qozongan edi. Murabbiy Galaktionovning ta’kidlashicha, "Lokomotiv" doim chempionat va kubok bahslarida eng yuqori o‘rinlar uchun harakat qiladi.
Hozirda mavsum faqat boshlangani, hali oldinda uzoq yo‘l borligini uqtirdi. Faqat uchta o‘yin o‘tkazilgani, har bir bahsga mas’uliyat bilan yondashib, bosqichma-bosqich oldinga intilish lozimligini qayd etdi.
Keyingi turda esa "Lokomotiv" jamoasi mamlakat chempionati doirasida "Spartak" bilan derbi o‘yinini o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv 9 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Галактионов: Локомотив всегда борется за высокие места
Главный тренер столичного клуба "Локомотив" Михаил Галaktionov рассказал о задачах, поставленных перед командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в текущем сезоне команда будет бороться за высокие результаты. В последнем туре футболисты "Локомотива" одержали победу над клубом "Пари НН" со счетом 3:2, сохранив лидерство в таблице чемпионата.
Ранее команда выиграла у "Краснодара" со счетом 2:1 и у "Сочи" со счетом 3:0. Тренер Галaktionov отметил, что "Локомотив" всегда стремится к самым высоким местам в чемпионате и кубковых соревнованиях.
Он предупредил, что сезон только начался, и впереди еще долгий путь. Он отметил, что проведено всего три игры, и к каждому матчу нужно подходить с ответственностью, стремясь шаг за шагом двигаться вперед.
В следующем туре команда "Локомотив" проведет дерби с "Спартаком" в рамках чемпионата страны. Этот матч запланирован на 9 августа.