Sinitsyn: Dinamo o‘z o‘yin sifati bilan kuchayadi
Sobiq “Krasnodar” darvozaboni Andrey Sinitsyn “biklar”ning poytaxt jamoasi “Dinamo” ustidan qozongan g‘alabali o‘yini (1:0) haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Krasnodar jamoasi safida yagona golni Jon Kordoba kiritdi. Sinitsynning so‘zlariga ko‘ra, ushbu uchrashuvda “Krasnodar” jamoasi hujumkorlikda ustunlik ko‘rsatdi va ko‘proq xavfli vaziyatlar yaratdi.
Uchrashuv natijasini futbolchilarning individual mahorati hal qildi. Jon Kordoba yana bir bor o‘zining yuqori saviyali futbolchi ekanini isbotladi.
Sinitsyn, shuningdek, “Dinamo” jamoasi hozirda shakllanish bosqichidan o‘tayotganini, yaqin orada bu jamoa o‘z o‘yin sifati bilan kuchayib borishini ta’kidladi. Mutaxassis fikricha, “Dinamo” joriy mavsum yuqori o‘rinlar uchun asosiy da’vogarlar qatoridan joy oladi.
Keyingi turda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Sochiga safar qiladi va shu nomdagi jamoaga qarshi bahs olib boradi. “Krasnodar” esa safarda “Orenburg” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Синицын: Динамо усиливается своим качеством игры
Бывший вратарь "Краснодара" Андрей Синицын поделился своими мыслями о победной игре "быков" над столичной командой "Динамо" (1:0). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Единственный гол за команду Краснодар забил Жон Кордоба. По словам Синицына, в этой встрече команда "Краснодар" продемонстрировала преимущество в атаке и создала больше опасных моментов.
Исход матча определила индивидуальная мастерство футболистов. Жон Кордоба еще раз доказал, что он игрок высокого уровня.
Синицын также отметил, что команда "Динамо" сейчас проходит стадию формирования, и в ближайшее время эта команда будет усиливаться качеством своей игры. По мнению специалиста, "Динамо" в текущем сезоне займет место среди основных претендентов на высокие позиции.
В следующем туре команда под руководством Валерия Карпина отправится в Сочи и проведет матч против одноименной команды. "Краснодар" же сыграет на выезде против команды "Оренбург".