Benfika Braim Diasni ijaraga olish bo‘yicha muzokara boshladi
Real Madrid jamoasida yarim himoyachi sifatida to‘p surayotgan Braim Dias yaqin orada Portugaliya chempionatiga o‘tishi mumkinligi haqida xabar berilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mahalliy manbalar ma’lumot berdi. Manbaga ko‘ra, Joau Felishning Benfikaga o‘tishi amalga oshmaganidan so‘ng, Lissabon klubi markaziy chiziqni kuchaytirish maqsadida Braim Diasni ijaraga olishni rejalashtirmoqda.
Portugaliyaning mashhur klubi allaqachon Real Madrid rahbariyati bilan muzokaralarni boshlagan. Braim Dias o‘tgan mavsumda Marokash terma jamoasi safida ham ishtirok etdi.
U Madrid klubining barcha musobaqalarida jami 56 ta o‘yinda maydonga tushib, 6 ta gol urdi va 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Transfermarkt saytining ma’lumotlariga ko‘ra, Diasning transfer qiymati hozirda 40 million yevroga teng.
Ayni vaqtda muzokaralar davom etmoqda. Agar tomonlar kelishuvga erishsa, Braim Dias faoliyatini Portugaliya chempionatida davom ettirishi mumkin.
Bu transfer Lissabon klubi uchun markaziy chiziqni yanada kuchaytirish imkonini beradi. Diasning tajribasi va mahorati jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Бенфика начал переговоры о аренде Брайма Диаса
Сообщается, что полузащитник Реал Мадрида Браим Диас может в ближайшее время перейти в чемпионат Португалии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию предоставили местные источники. По данным источника, после того как переход Жоау Фелиша в Бенфику не состоялся, клуб из Лиссабона планирует арендовать Браима Диаса с целью усиления центральной линии.
Известный португальский клуб уже начал переговоры с руководством Реал Мадрида. Браим Диас также принимал участие в составе сборной Марокко в прошлом сезоне.
Он вышел на поле в 56 матчах во всех турнирах за мадридский клуб, забил 6 голов и сделал 8 голевых передач. Согласно данным сайта Transfermarkt, стоимость трансфера Диаса в настоящее время составляет 40 миллионов евро.
В настоящее время переговоры продолжаются. Если стороны достигнут соглашения, Браим Диас может продолжить свою карьеру в чемпионате Португалии.
Этот трансфер позволит клубу из Лиссабона еще больше усилить центральную линию. Ожидается, что опыт и мастерство Диаса принесут команде большую пользу.