Kiryakov Lokomotivning yangi mavsumdagi o‘yinini baholadi
Mashhur sobiq futbolchi Sergey Kiryakov joriy mavsumda Lokomotiv jamoasining o‘yini haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sergey Kiryakovning ta’kidlashicha, Lokomotiv haqidagi gaplar o‘tgan yilgi mavsumdagidek qolmoqda. Unga ko‘ra, bugungi kunda jamoa biroz tajriba orttirgan.
Shuningdek, murabbiylar shtabi ham tajribaliroq bo‘lib, jamoa barqaror o‘ynashga harakat qilmoqda. Endi ular faqat bir qisqa davrda emas, balki butun mavsum davomida yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilyapti.
Ayniqsa, jamoa kuzgi bosqichda emas, balki bahorgi uchrashuvlarda ham ochko to‘plashni maqsad qilgan. Kiryakovning fikriga ko‘ra, Parij NN va Lokomotiv o‘rtasidagi uchrashuvda Moskva jamoasi 3:2 hisobida g‘alaba qozongan bo‘lsa-da, bu o‘yin muxlislarda unchalik yaxshi taassurot qoldirmadi.
Sababi, Lokomotiv o‘rtacha darajadagi raqibga qarshi o‘yinda ham muammolarga duch keldi. Hozirda Lokomotiv uchta dastlabki turda to‘qqiz ochko jamg‘argan va turnir jadvalida peshqadamlik qilmoqda.
Kelasi shanba kuni poytaxt jamoasi Spartakga qarshi derbida maydonga tushadi. Bu uchrashuv ham jamoa uchun muhim sinov bo‘lishi kutilmoqda.

Кирьяков оценил игру Локомотива в новом сезоне
Знаменитый бывший футболист Сергей Кирьяков поделился своими мыслями о игре команды Локомотив в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сергея Кирьякова, разговоры о Локомотиве остаются такими же, как и в прошлом сезоне. По его мнению, в настоящее время команда немного набрала опыт.
Кроме того, тренерский штаб стал более опытным, и команда старается играть стабильно. Теперь они стремятся показывать хорошие результаты не только в течение короткого периода, но и на протяжении всего сезона.
В частности, команда поставила цель набирать очки не только в осеннем этапе, но и в весенних встречах. По мнению Кирьякова, хотя в матче между Париж NN и Локомотивом московская команда одержала победу со счетом 3:2, эта игра не произвела на болельщиков особого впечатления.
Причина в том, что Локомотив столкнулся с проблемами даже в игре против соперника среднего уровня. В настоящее время Локомотив набрал девять очков в трех стартовых турах и занимает первое место в турнирной таблице.
В следующую субботу столичная команда выйдет на поле в дерби против Спартака. Эта встреча также ожидается как важное испытание для команды.