“Bavariya” va Germaniya terma jamoasining sobiq darvozaboni, 2002 yilgi jahon chempionati finalchisi Oliver Kan futbolga yana qaytishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub egasi sifatida faoliyat boshlashni rejalashtirayotganini ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, turli klublardan murabbiylik takliflari bo‘lgan, biroq u bunday takliflarni rad etgan.
Oliver Kan klub egasi sifatida uzoq muddatli loyihada ishtirok etishni xohlaydi. U o‘z intervyusida bu mavzu unga qiziqarli ekanini ta’kidladi.
Shuningdek, Berlinning “Gerta” klubi uni murabbiy sifatida taklif qilganini aytdi, biroq Kan hozirgi sharoitda bunday ishni o‘z zimmasiga olishni istamaganini bildirdi. Unga ko‘ra, klub egasi bo‘lish va futbol sohasida yangi tajriba orttirish uning uchun muhim.
Ma’lumot uchun, Germaniya chempionatining yangi mavsumi 22 avgustdan boshlanishi rejalashtirilgan. Oliver Kan futbolga bo‘lgan qiziqishi va o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlari bilan muxlislar e’tiborini tortmoqda.

Оливер Кан планирует владеть футбольным клубом
Бывший вратарь "Баварии" и сборной Германии, финалист чемпионата мира 2002 года Оливер Кан хочет вернуться в футбол. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что планирует начать свою деятельность в качестве владельца клуба. По его словам, у него были предложения о работе тренером от различных клубов, но он отказался от таких предложений.
Оливер Кан хочет участвовать в долгосрочном проекте в качестве владельца клуба. В своем интервью он отметил, что эта тема ему интересна.
Также он сообщил, что берлинский "Герта" предложил ему работу в качестве тренера, но Кан заявил, что в текущих условиях не хочет брать на себя такую работу. По его словам, быть владельцем клуба и получить новый опыт в футболе для него важно.
Для справки, новый сезон чемпионата Германии запланирован на 22 августа. Оливер Кан привлекает внимание болельщиков своим интересом к футболу и поставленными целями.