Oblyakov CSKA darvozasiga penalti haqida fikr bildirdi
Moskvaning CSKA futbol klubi yarim himoyachisi Ivan Oblyakov kecha bo‘lib o‘tgan Premyer-liga uchrashuvida hakamlar tomonidan jamoasi darvozasi tomon penalti belgilanganiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda 11 metrlik zarbani “Zenit” hujumchisi Aleksandr Sobolev golga aylantirdi. Oblyakovning so‘zlariga ko‘ra, vaziyatda ehtimol qoida buzilishi bo‘lgan.
Unga ko‘ra, Mantuan oyog‘ini orqaga tortgan, Krugovoy esa harakatning inertsiyasi ta’sirida yugurishda davom etgan. Shu sababli Oblyakov bu vaziyatda qoida buzilishi bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi.
Uning fikrlarini “Match TV” telekanali keltirdi. “Zenit” va CSKA o‘rtasidagi uchrashuv “Gazprom Arena” stadionida o‘tkazildi va 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Uchinchi turdan so‘ng, Moskva jamoasi besh ochko to‘pladi. Musobaqaning navbatdagi bahsida poytaxt klubi Qozonning “Rubin” jamoasiga qarshi maydonga tushadi.

Обляков высказался о пенальти в ворота ЦСКА
Полузащитник московского футбольного клуба ЦСКА Иван Обляков высказал свое мнение о назначенном судьей пенальти в сторону ворот его команды в матче Российской Премьер-Лиги, который прошел вчера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче 11-метровый удар реализовал нападающий "Зенита" Александр Соболев. По словам Облякова, в ситуации, возможно, было нарушение правил.
По его словам, Мантюан отдернул ногу назад, а Круговой продолжал бег на инерции. Поэтому Обляков отметил, что в этой ситуации может быть нарушение правил.
Его мысли привел телеканал "Матч ТВ". Матч между "Зенитом" и ЦСКА прошел на стадионе "Газпром Арена" и завершился со счетом 1:1.
После третьего тура московская команда набрала пять очков. В следующем матче столичный клуб выйдет на поле против казанского "Рубина".