Akron jamoasi darvozaboni Vitaliy Gudiev Spartak klubining o‘zaro uchrashuvdagi o‘yini haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionatining uchinchi turida Spartak safarda Akron jamoasiga qarshi bahs olib bordi va uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Spartak birinchi bo‘lim oxirida maydonda bir o‘yinchi kam bo‘lib qoldi.
Gudievning so‘zlariga ko‘ra, chempionatning yangi boshlangani bunga sabab bo‘lishi mumkin. Uning aytishicha, Spartak futbolchilarining individual mahorati yuqori, ular ijodkor futbolchilardir.
Biroq hozircha ular bir-biriga to‘liq moslashib ulgurmagan bo‘lishi mumkin. Ma’lumot uchun, ushbu uchrashuvda Spartak safida 26 yoshli yarim himoyachi Jedson Fernandes ilk bor maydonga tushdi.
U futbolchini Spartak klubi Besiktashdan 20,8 million yevro evaziga xarid qilgan. Fernandes birinchi bo‘limda 45 daqiqa harakat qildi va tanaffusda zaxiraga olindi.
Shu tariqa, Spartak jamoasi chempionatning uchinchi turida g‘alaba qozona olmadi va ochko yo‘qotdi. Klubning keyingi o‘yinlarda qanday natija ko‘rsatishi kuzatiladi.

Гудиев: Футболисты Спартака талантливы, но еще не объединены
Вратарь команды Akron Виталий Гудиев высказал свое мнение о игре клуба Спартак в очной встрече. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В третьем туре чемпионата России Спартак на выезде сыграл с командой Akron, и встреча завершилась со счетом 1:1. Спартак в конце первого тайма остался в меньшинстве.
По словам Гудиева, это может быть связано с тем, что чемпионат только начался. Он отметил, что индивидуальное мастерство футболистов Спартака высоко, они креативные игроки.
Однако пока они, возможно, не успели полностью адаптироваться друг к другу. Для справки, в этой встрече за Спартак дебютировал 26-летний полузащитник Жедсон Фернандеш.
Футболиста Спартак купил у Бешикташа за 20,8 миллиона евро. Фернандеш провел 45 минут в первом тайме и был заменен на перерыве.
Таким образом, команда Спартак не смогла одержать победу в третьем туре чемпионата и потеряла очки. Будет наблюдаться, какой результат покажет клуб в следующих играх.