Tedeov: Spartakga qarshi o‘yin pul emas, jamoa ahamiyatli
Akron jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeov yaqinda Spartak jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya oliy ligasining uchinchi turida Akron va Spartak jamoalari o‘zaro bahs olib bordi. Mazkur uchrashuv 1:1 hisobida durang natija bilan yakunlandi.
Zaur Tedeovning so‘zlariga ko‘ra, futbolda faqat pul emas, jamoaning jipsligi va harakatlari ham muhim rol o‘ynaydi. U Spartakni kuchli va tajribali futbolchilar to‘plangan, mamlakat futbolida eng ko‘p sovringa ega bo‘lgan jamoa sifatida ta’kidladi.
Shu bilan birga, Tedeov o‘z jamoasining natijasini ham yuqori baholadi va bu natijaga faqat raqib emas, o‘z jamoasi ham sababchi ekanini aytdi. Hozirgi vaqtda, uch turdan so‘ng Akron Rossiya chempionati turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa hisobida besh ochko mavjud. Shuningdek, Tedeov boshchiligidagi jamoa hozircha birorta ham mag‘lubiyatga uchramagan.
Bu natija klub uchun yaxshi ko‘rsatkich hisoblanadi va jamoaning keyingi o‘yinlarda ham muvaffaqiyatli ishtirok etishi kutilyapti.

Тедеов: Игра против Спартака - это не деньги, а важность команды
Главный тренер команды Akron Заур Тедеов недавно поделился своими мыслями после игры против команды Спартак. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В третьем туре Российской Премьер-Лиги команды Akron и Спартак провели между собой матч. Эта встреча завершилась вничью со счетом 1:1.
По словам Заура Тедеова, в футболе важны не только деньги, но и сплоченность команды и ее действия. Он отметил, что Спартак - это команда, в которой собрано много сильных и опытных футболистов, и она имеет наибольшее количество трофеев в стране.
В то же время Тедеов высоко оценил результат своей команды и сказал, что к этому результату причастны не только соперники, но и его собственная команда. В настоящее время, после трех туров, Akron занимает пятое место в турнирной таблице чемпионата России.
У команды есть пять очков. Также команда под руководством Тедеова пока не потерпела ни одного поражения.
Этот результат считается хорошим показателем для клуба, и ожидается, что команда успешно выступит и в следующих играх.