Shamil Gazizov, Maxachkala shahrining “Dinamo” futbol klubi bosh direktori, jamoasining yangi mavsumdagi dastlabki o‘yinlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa mavsumni mag‘lubiyat bilan boshlagan, keyingi uchrashuvda durang natija qayd etilgan va uchinchi o‘yinda esa g‘alabaga erishilgan. Gazizov bu natijalarni ijobiy baholab, jamoa har bir o‘yinda o‘sib borayotganini ta’kidladi.
U, shuningdek, jamoaning kechagi o‘yinidan va natijasidan juda mamnun ekanini aytdi. “Dinamo” kuchli raqib ustidan muhim g‘alabaga erishdi.
Bosh direktor fikricha, jamoaning haqiqiy imkoniyatlarini baholash uchun kamida o‘n tur o‘ynalishi kerak. Shu bilan birga, Gazizov jamoa tarkibiga yangi futbolchilar qo‘shilishi ham mumkinligini inkor etmadi.

“Динамо” генеральный директор оценил первоначальные результаты команды
Шамиль Газизов, главный директор футбольного клуба “Динамо” из Махачкалы, оценил первые игры своей команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда начала сезон с поражения, в следующем матче была зафиксирована ничья, а в третьей игре была одержана победа. Газизов положительно оценил эти результаты и отметил, что команда растет с каждой игрой.
Он также сказал, что очень доволен вчерашней игрой и результатом. “Динамо” добилось важной победы над сильным соперником.
По мнению главного директора, для оценки реальных возможностей команды необходимо сыграть как минимум десять туров. В то же время Газизов не исключил, что в состав команды могут быть добавлены новые футболисты.
В следующем туре махачкалинское “Динамо” выйдет на поле против команды “Акрон”. Руководитель клуба полностью удовлетворен действиями команды и отметил, что ожидает хороших результатов впереди.