Madridning “Real” klubi hujumchisi Endrik ijara asosida “Real Sosedad” jamoasiga o‘tishi mumkin edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, hozirgi holatda bunday transfer amalga oshmaydi. Sababi, Endrikning asosiy tarkibda doimiy o‘ynashi oson bo‘lmaydi.
Jamoa hujumida kuchli raqobat mavjud. Shu bois, “Real” rahbariyati 19 yoshli futbolchini boshqa klubga ijaraga berishga tayyor edi.
Jurnalist Arancha Rodriges ma’lumotiga ko‘ra, Basklar jamoasi yosh va istiqbolli hujumchini o‘z safiga qo‘shib olish bo‘yicha deyarli kelishuvga erishgan edi. Ammo, Endrik olgan jarohat sababli so‘nggi daqiqada transfer bekor qilindi.
Endrik bundan keyin ham Madridda qolishi deyarli aniq. O‘tgan mavsumda u “Real” tarkibida jami 37 o‘yinda maydonga tushib, 7 ta gol va 1 ta golli uzatma muallifi bo‘ldi.
Bu natija yosh futbolchi uchun yaxshi ko‘rsatkich hisoblanadi. Endrikning kelajakda asosiy tarkibdan o‘rin olishi va o‘zini ko‘rsatishi uchun barcha imkoniyatlari mavjud.

Эндрик не ушел из "Реала" из-за травмы
Нападающий мадридского “Реала” Эндрик мог перейти в команду “Реал Сосьедад” на правах аренды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако в текущей ситуации такой трансфер не состоится. Причина в том, что Эндрику будет сложно постоянно играть в основном составе.
В атаке команды существует сильная конкуренция. Поэтому руководство “Реала” было готово отдать 19-летнего футболиста в аренду в другой клуб.
По информации журналиста Аранчи Родригес, баскская команда почти достигла соглашения о подписании молодого и перспективного нападающего. Однако из-за травмы, полученной Эндриком, трансфер был отменен в последний момент.
Теперь почти очевидно, что Эндрик останется в Мадриде. В прошлом сезоне он провел в составе “Реала” 37 матчей, забив 7 голов и сделав 1 голевую передачу.
Этот результат считается хорошим показателем для молодого футболиста. У Эндрика есть все возможности занять место в основном составе и проявить себя в будущем.