Rossiya terma jamoasi va “Dinamo” Maxachkala futbol klubi himoyachisi Valentin Pal’tsev hozirgi transfer oynasida jamoani tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klub bosh direktori Shamil Gazizov ma’lumot berdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Pal’tsevning ketishi ehtimoli yuqori.
“Pal’tsev jamoani aynan shu transfer oynasida tark etishi mumkin. Agar bu sodir bo‘lsa, men hayron bo‘lmayman”, dedi klub rahbari.
Yangi mavsumda Rossiya oliy ligasida 24 yoshli himoyachi uchta o‘yinda ishtirok etdi, biroq gol urish yoki golga yordam berish imkoniyatiga ega bo‘lmadi. O‘tgan uch tur yakuniga ko‘ra, Maxachkala jamoasi to‘rt ochko jamg‘argan holda mamlakat chempionatining turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda.
Klub rahbariyati hozircha futbolchining qayerga o‘tishi yoki yangi jamoasi haqida aniq ma’lumot bermadi. Pal’tsevning kelajagi transfer oynasi yakuniga qadar aniqlik kasb etishi kutilmoqda.
Shu bilan birga, “Dinamo” Maxachkala jamoasi yangi o‘yinchilar bilan tarkibni kuchaytirish ustida ish olib bormoqda. Jamoada yuz berayotgan o‘zgarishlar klubning kelgusi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Пальцев может покинуть "Динамо" – Газизов
Защитник сборной России и футбольного клуба «Динамо» Махачкала Валентин Пальцев может покинуть команду в текущем трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил генеральный директор клуба Шамиль Газизов. По его словам, вероятность ухода Пальцева высока.
«Пальцев может покинуть команду именно в этом трансферном окне. Если это произойдет, я не буду удивлен», – сказал руководитель клуба.
В новом сезоне в Российской Премьер-Лиге 24-летний защитник принял участие в трех матчах, однако не имел возможности забить гол или отдать голевую передачу. По итогам трех туров команда Махачкалы набрала четыре очка и занимает девятое место в турнирной таблице чемпионата страны.
Руководство клуба пока не предоставило точной информации о том, куда может перейти футболист или о его новой команде. Ожидается, что будущее Пальцева станет ясным к концу трансферного окна.
В то же время «Динамо» Махачкала работает над усилением состава новыми игроками. Изменения в команде могут повлиять на будущие результаты клуба.