Sennikov “Lokomotiv”ning g‘alabali seriyasini sharhladi
Toshkentning “Lokomotiv” jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Sennikov Rossiya chempionati 2025/2026 yilgi mavsumining dastlabki bahslarida poytaxt klubi ko‘rsatgan natijalar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa hozircha ochko yo‘qotmagan yagona klub bo‘lib turibdi. Sennikovning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv” yaxshi tarkibga ega bo‘ldi va futbolchilar birinchi turdan boshlab jamoaga foyda keltirmoqda.
U shuningdek, “Lokomotiv”da g‘alabali seriyalar bo‘lsa-da, barqarorlik yetishmayotganini qayd etdi. Premyer-liganing uch turidan so‘ng “temiryo‘lchilar” to‘qqiz ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Navbatdagi uchrashuvda Galaktionov jamoasi o‘z maydonida Moskvaning “Spartak” klubi bilan bellashadi. Mazkur uchrashuv jamoaning mavsumdagi keyingi natijalari uchun muhim ahamiyat kasb etadi.
“Lokomotiv” futbolchilari hozirgi bosqichda o‘z o‘yinlarini yuqori saviyada namoyon etishga harakat qilmoqda. Klub muxlislari jamoaning keyingi o‘yinlarida ham muvaffaqiyatli ishtirok etishiga umid qilmoqda.

Сенников прокомментировал победную серию "Локомотива"
Бывший футболист ташкентского клуба «Локомотив» Дмитрий Сенников высказал мнение о результатах, показанных столичным клубом в первых матчах сезона чемпионата России 2025/2026 годов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Михаила Галактионова пока является единственным клубом, не потерявшим очков. По словам Сенникова, «Локомотив» имеет хороший состав, и игроки с первого тура приносят пользу команде.
Он также отметил, что, несмотря на победные серии, «Локомотиву» не хватает стабильности. После трех туров Премьер-лиги «железнодорожники» занимают первое место в турнирной таблице с девятью очками.
В следующем матче команда Галактионова будет сражаться на своем поле с московским «Спартаком». Этот матч имеет важное значение для дальнейших результатов команды в сезоне.
Футболисты «Локомотива» в данный момент стараются продемонстрировать свою игру на высоком уровне. Болельщики клуба надеются на успешное участие команды в следующих матчах.