Rossiya sentabrda Iordaniyaga qarshi o‘rtoqlik o‘ynaydi
Rossiya terma jamoasi sentabr oyida o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazadigan raqibi aniq bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasining navbatdagi raqibi Iordaniya terma jamoasi bo‘ladi. Bu haqda Rossiya terma jamoasining rasmiy axborot kanalida ma’lum qilindi.
Uchrashuv 4 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi. Hozircha o‘yin qayerda va qaysi stadionda o‘tkazilishi haqida ma’lumot berilmagan.
Ushbu tafsilotlar keyinroq e’lon qilinishi kutilmoqda. Shu o‘rinda ta’kidlash joizki, Iordaniya terma jamoasi kelasi yili o‘tkaziladigan jahon chempionatida ishtirok etadi.
Mazkur musobaqa bir vaqtning o‘zida uchta davlatda – AQSH, Meksika va Kanadada bo‘lib o‘tadi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya terma jamoasi o‘zining so‘nggi o‘rtoqlik uchrashuvini iyun oyida o‘tkazgan.
Ushbu bahsda Rossiya terma jamoasi Belarusga qarshi maydonga tushib, 4:1 hisobida yirik g‘alabaga erishgan edi.

Россия в сентябре сыграет товарищеский матч против Иордании
Соперник сборной России, которая проведет товарищеский матч в сентябре, стал известен. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Следующим соперником сборной России под руководством Валерия Карпина станет сборная Иордании. Об этом было сообщено на официальном информационном канале сборной России.
Матч состоится 4 сентября. Пока нет информации о том, где и на каком стадионе пройдет игра.
Эти детали ожидаются позже. Стоит отметить, что сборная Иордании примет участие в чемпионате мира, который пройдет в следующем году.
Данный турнир пройдет одновременно в трех странах – США, Мексике и Канаде. Напомним, что сборная России провела свой последний товарищеский матч в июне.
В этом поединке сборная России вышла на поле против Беларуси и одержала крупную победу со счетом 4:1.