Toshkentning “Lokomotiv” jamoasining sobiq darvozaboni Ilya Abaev Sankt-Peterburgning “Zenit” klubi joriy mavsumda Rossiya oliy ligasi chempionligini qo‘lga kiritish imkoniyatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Abaevning so‘zlariga ko‘ra, “Zenit” chempionlik uchun oxirigacha kurashadi va asosiy da’vogarlar qatorida qoladi. Biroq bu safar chempionlikni qo‘lga kiritish avvalgidek oson bo‘lmaydi.
Oldingi yillarda bo‘lgani kabi ustunlikka erishish ehtimoli past, deya ta’kidladi u. Ma’lumot uchun, o‘tgan mavsumda Sergey Semak boshchiligidagi “Zenit” futbolchilari musobaqa jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan edi.
Chempionlik unvonini esa ilk bor “Krasnodar” jamoasi qo‘lga kiritdi. Bu natija Rossiya futboli tarixida muhim voqea bo‘ldi.
Yangi mavsumda esa chempionlik uchun kurash yanada qizg‘in kechishi kutilmoqda. “Zenit” jamoasi o‘z oldiga yuqori maqsadlar qo‘ygan va kuchli raqiblar fonida o‘z imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazadi.

Абаев: Зенит не сможет легко добиться чемпионства
Бывший вратарь ташкентского клуба "Локомотив" Илья Абаев высказал свое мнение о шансах санкт-петербургского клуба "Зенит" на завоевание чемпионства в текущем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Абаева, "Зенит" будет бороться за чемпионство до конца и останется среди основных претендентов. Однако в этот раз завоевать титул будет не так легко, как раньше.
Он отметил, что вероятность добиться преимущества, как в предыдущие годы, низка. Для справки, в прошлом сезоне футболисты "Зенита" под руководством Сергея Семака заняли второе место в турнирной таблице.
Первый титул чемпионов завоевала команда "Краснодар". Этот результат стал важным событием в истории российского футбола.
В новом сезоне борьба за чемпионство ожидается еще более напряженной. Команда "Зенит" поставила перед собой высокие цели и проверит свои возможности на фоне сильных соперников.