ясно ветер 2.3 м/с, В
«Vulverxempton» hujumchisi Fabio Silva o‘tgan mavsumni «Las-Palmas» jamoasida ijarada o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda u Germaniyaning «Borussiya Dortmund» klubiga o‘tishga ochiq. Bu haqda jurnalist Florian Plettenberg xabar berdi.
Manbaga ko‘ra, Fabio Silva Dortmund klubi sport direktori Sebastyan Kel va jamoa bosh murabbiyi Niko Kovach taqdim etgan loyihani ma’qul deb topgan. Ma’lum qilinishicha, «Borussiya» jamoasi futbolchi bilan 2030 yilgacha shartnoma tuzish bo‘yicha kelishuvga erishgan.
Endi esa Germaniya klubi «Vulverxempton» bilan transfer masalasida kelishib olishi kerak. 23 yoshli portugaliyalik futbolchi o‘tgan mavsum «Las-Palmas» safida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi.
U ushbu o‘yinlarda o‘nta gol urdi va uchta golli uzatmaga mualliflik qildi. Fabio Silvaning faoliyati va natijalari Dortmund klubi uchun qiziqarli bo‘layotgani ta’kidlanmoqda.

Фабио Силва близок к переходу в Дортмунд
Нападающий «Вулверхэмптона» Фабио Силва провел прошлый сезон в аренде в команде «Лас-Пальмас». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время он открыт для перехода в немецкий клуб «Боруссия Дортмунд». Об этом сообщил журналист Флориан Плеттенберг.
По информации источника, Фабио Силва одобрил проект, представленный спортивным директором клуба «Боруссия» Себастьяном Келем и главным тренером команды Нико Ковачем. Сообщается, что команда «Боруссия» достигла соглашения о подписании контракта с футболистом до 2030 года.
Теперь немецкому клубу необходимо согласовать вопрос трансфера с «Вулверхэмптоном». 23-летний португалец провел прошлый сезон в составе «Лас-Пальмаса», сыграв в 25 матчах.
В этих играх он забил десять голов и сделал три голевые передачи. Указывается, что деятельность и результаты Фабио Силвы представляют интерес для клуба Дортмунда.