Rossiya Premyer-ligasining yangi mavsumida ilk murabbiy isteʼfosi uchinchi turdan soʻng yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Grozniy shahri vakili bo‘lgan “Axmat” klubi Aleksandr Storojuk va uning murabbiylar shtabi bilan hamkorlikni yakunlashga qaror qildi. Klub va murabbiy o‘zaro kelishuv asosida mehnat shartnomasini bekor qilishdi.
“Axmat” jamoasi Aleksandr Storojukka bajarilgan mehnati uchun minnatdorlik bildirib, unga kelgusi faoliyatida omad tiladi. Tez orada klub yangi bosh murabbiy nomini e’lon qilishi kutilmoqda.
Premyer-liganing dastlabki uch turida “Axmat” ochko qo‘lga kirita olmadi. Jamoa “Rubin”ga 0:2 hisobida, Moskvaning “CSKA”siga 1:2 hisobida va Maxachqal’aning “Dinamo” klubiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
“Axmat” klubi navbatdagi uchrashuvini 9 avgust kuni o‘z maydonida “Zenit”ga qarshi o‘tkazadi. Klub muxlislari yangi murabbiy tayinlanishi va jamoaning natijalari yaxshilanishini kutmoqda.

Тренер клуба "Ахмат" Сторожук ушел в отставку
В новом сезоне Российской Премьер-лиги первая отставка тренера произошла после третьего тура. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб “Ахмат”, представляющий город Грозный, решил завершить сотрудничество с Александром Сторожуком и его тренерским штабом. Клуб и тренер расторгли трудовой договор по взаимному согласию.
Команда “Ахмат” выразила благодарность Александру Сторожуку за проделанную работу и пожелала ему удачи в дальнейшей деятельности. Ожидается, что клуб вскоре объявит имя нового главного тренера.
В первых трех турах Премьер-лиги “Ахмат” не смог набрать очков. Команда проиграла “Рубину” со счетом 0:2, московскому “ЦСКА” со счетом 1:2 и махачкалинскому клубу “Динамо” со счетом 0:1.
Клуб “Ахмат” проведет следующую встречу 9 августа на своем поле против “Зенита”. Болельщики клуба ожидают назначения нового тренера и улучшения результатов команды.