Italiyaning “Milan” futbol klubi Belgiya chempionatida ishtirok etuvchi “Bryugge” jamoasi yarim himoyachisi Ardon Yashari bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli futbol yangiliklari manbasi Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlarida ma’lum qildi. “Bryugge” klubi 23 yoshli shveysariyalik futbolchi uchun 39 million yevro miqdorida to‘lov oladi.
Ardon Yashari shartnoma imzolashdan oldin tibbiy ko‘rikdan o‘tish uchun ruxsat oldi. Mazkur kelishuv klub vakillari o‘rtasida uzoq davom etgan muzokaralardan so‘ng amalga oshirildi.
Bu muzokaralar haqida ilk ma’lumotlar ikki oy avval paydo bo‘lgan edi. Yashari maydon markazida harakat qiladi.
U o‘tgan mavsum klub darajasida jami 52 o‘yinda ishtirok etdi. Ushbu o‘yinlarda Shveysariyaning “Lugano” klubi tarbiyalanuvchisi 4 ta gol urdi va 6 ta golli uzatma berdi.
Ardon Yasharining “Milan” klubiga o‘tishi jamoa yarim himoyasini mustahkamlash uchun muhim qadam bo‘lishi kutilmoqda.

“Milan” купил Ардона Яшара за 39 миллионов евро
Итальянский футбольный клуб “Милан” подписал контракт с полузащитником команды “Брюгге”, участвующей в чемпионате Бельгии, Ардоном Яшари. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный источник футбольных новостей Фабрицио Романо сообщил в своих социальных сетях. Клуб “Брюгге” получит 39 миллионов евро за 23-летнего швейцарского футболиста.
Перед подписанием контракта Ардон Яшари получил разрешение на прохождение медицинского осмотра. Данное соглашение было достигнуто после длительных переговоров между представителями клубов.
Первая информация о этих переговорах появилась два месяца назад. Яшари действует в центре поля.
В прошлом сезоне он принял участие в 52 матчах на клубном уровне. В этих играх воспитанник швейцарского клуба “Лугано” забил 4 гола и сделал 6 голевых передач.