Litvaning “Jalgiris” futbol jamoasi hozirda og‘ir davrni boshdan kechirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa mamlakat chempionati turnir jadvalida yettinchi o‘rinda bormoqda. Klub muxlislari esa natijalardan norozi bo‘lib, jamoa bosh murabbiyi Vladimir Cheburinning iste’fosini talab qilmoqda.
Cheburin Qozog‘iston fuqarosi bo‘lib, uning boshchiligida “Jalgiris” yaqinda ketma-ket g‘alabalarga erishgan edi. Biroq so‘nggi paytda jamoa natijalari yomonlashdi va muxlislar sabr-toqatini yo‘qotdi.
Navbatdagi o‘yinning boshida “Jalgiris” muxlislari maydonga chamadonlar uloqtirib, murabbiyga iste’foga chiqish vaqti kelganini ochiq ko‘rsatishdi. Ular bu harakat orqali Cheburinga endi jamoani tark etish lozimligini bildirgan.
Biroq Cheburin hozircha lavozimini tark etmasdan, muxlislarning bu ishoralarini inkor qilmoqda. Shunga qaramay, uning atrofidagi vaziyat tobora murakkablashib bormoqda va Cheburinning iste’fosi masalasi kun tartibida qolmoqda.

Фанаты "Жальгириса" призвали тренера уйти в отставку и бросили чемодан на поле
Литовский футбольный клуб “Ягларис” в настоящее время переживает тяжелые времена. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда занимает седьмое место в турнирной таблице чемпионата страны. Фанаты клуба недовольны результатами и требуют отставки главного тренера Владимира Чебурина.
Чебурин является гражданином Казахстана, под его руководством “Ягларис” недавно добился серии побед. Однако в последнее время результаты команды ухудшились, и фанаты потеряли терпение.
В начале следующей игры фанаты “Яглариса” бросили чемоданы на поле, открыто показав, что пришло время для тренера уйти в отставку. Они этой акцией дали понять Чебурину, что ему следует покинуть команду.
Тем не менее, Чебурин пока не собирается покидать свой пост и отрицает эти знаки со стороны фанатов. Несмотря на это, ситуация вокруг него становится все более сложной, и вопрос об отставке Чебурина остается на повестке дня.