Manchester Yunayted klubi vingeri Alehandro Garnacho uchun takliflarni kutmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub argentinalik futbolchini sotishga tayyor va uning narxini taxminan 50 million funt sterling atrofida belgilagan. Bu esa taxminan 57,5 million yevroga teng.
Bu haqda xorijiy manbalar xabar bermoqda. 21 yoshli futbolchi uchun asosiy da’vogar sifatida Chelsi klubi ko‘rilmoqda.
Bundan tashqari, Tottenxem ham futbolchini sotib olish uchun kurashga qo‘shilgan. Boshqa manbalar ma’lumotiga ko‘ra, Chelsi klubi Garnachoni ancha arzonroq, ya’ni 30-35 million funt sterling (35-40 million yevro) atrofida baholamoqda.
O‘tgan mavsumda Alehandro Garnacho Manchester Yunayted tarkibida barcha musobaqalarda jami 58 uchrashuvda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda 11 ta gol urdi va 10 ta golga assistentlik qildi.
Hozirda futbolchining kelajagi borasida klub va futbolchi atrofida turli taxminlar mavjud. Klub futbolchini sotishga tayyor ekanini bildirgan, biroq uning narxi bo‘yicha tomonlar o‘rtasida kelishuv hali mavjud emas.

Манчестер Юнайтед готов снизить цену на Гарначо
Клуб Манчестер Юнайтед ожидает предложений на вингера Алехандро Гарначо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб готов продать аргентинского футболиста и установил его цену примерно в 50 миллионов фунтов стерлингов. Это составляет примерно 57,5 миллионов евро.
Об этом сообщают зарубежные источники. Основным претендентом на 21-летнего футболиста рассматривается клуб Челси.
Кроме того, Тоттенхэм также присоединился к борьбе за покупку футболиста. По данным других источников, клуб Челси оценивает Гарначо значительно дешевле, а именно в 30-35 миллионов фунтов стерлингов (35-40 миллионов евро).
В прошлом сезоне Алехандро Гарначо провел 58 матчей за Манчестер Юнайтед во всех турнирах. Он забил 11 голов и сделал 10 голевых передач в этих играх.
В настоящее время вокруг будущего футболиста существует множество предположений как со стороны клуба, так и со стороны игрока. Клуб заявил о готовности продать футболиста, однако соглашение по его цене между сторонами пока не достигнуто.