Cherchesov: “Krasnodar” g‘alabasi xarakter va matonat mevasidir
Rossiya terma jamoasining sobiq bosh murabbiyi Stanislav Cherchesov uchinchi turda uni quvontirgan jamoa haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining intervyusida aynan “Krasnodar” jamoasini alohida ta’kidladi. Cherchesovning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar” Moskvadagi “Dinamo” jamoasidan uch ochkoni asosan o‘yindagi ustunlik emas, balki o‘z xarakteri va matonati evaziga tortib oldi.
Murabbiyning fikricha, “Krasnodar” bu gal o‘yin sifati bilan emas, balki o‘zida topa olgan irodasi bilan ajralib turdi. U bunday vaziyatlarni murabbiy va futbolchi sifatida boshidan kechirganini, shuning uchun bu jarayonni yaxshi tushunishini bildirdi.
Cherchesov, shuningdek, “Krasnodar” jamoasi kelgusida o‘yinini barqarorlashtirishi va yana g‘alabalar sari qaytishiga umid bildirdi. Ma’lum qilinishicha, o‘yin “Krasnodar” shahrida bo‘lib o‘tdi va uchrashuv 1:0 hisobida “Krasnodar” foydasiga yakunlandi.
Uchrashuvda yagona golni 87-daqiqada Jon Kordoba kiritdi. Shu tariqa, “Krasnodar” muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi va o‘z muxlislarini xursand qildi.

Черчесов: “Краснодар” победа - это плод характера и стойкости
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов высказал мнение о команде, которая порадовала его в третьем туре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью он отдельно отметил команду “Краснодар”. По словам Черчесова, “Краснодар” забрал три очка у московского “Динамо” не столько благодаря преимуществу в игре, сколько благодаря своему характеру и стойкости.
По мнению тренера, “Краснодар” в этот раз выделялся не качеством игры, а силой воли, которую он смог проявить. Он отметил, что сам переживал такие ситуации как тренер и футболист, поэтому хорошо понимает этот процесс.
Черчесов также выразил надежду, что команда “Краснодар” в будущем стабилизирует свою игру и вернется к победам. Известно, что игра проходила в городе “Краснодар” и матч завершился со счетом 1:0 в пользу “Краснодара”.
Единственный гол был забит на 87-й минуте Хоном Кардобой. Таким образом, “Краснодар” завоевал важные три очка и порадовал своих болельщиков.