Fayzullaev Yevropa sari yo‘l oldi, Glebov unga omad tiladi
Moskvaning CSKA jamoasi futbolchisi Kirill Glebov yaqinda yarim himoyachi Abbosbek Fayzullaevning transferi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, Fayzullaev o‘z faoliyatini Turkiyaning “Istanbul Bashakshehir” klubi tarkibida davom ettiradi. Glebovning so‘zlariga ko‘ra, Abbosbek bu natijaga o‘z mehnati bilan erishgan.
U Yevropada o‘ynashni istagan va bunga intilib kelgan. Glebov unga kelgusi faoliyatida omad tiladi.
Eslatib o‘tamiz, Abbosbek Fayzullaev 2023 yildan beri Moskva CSKA jamoasida o‘ynab kelgan. 21 yoshli yarim himoyachi klub tarkibida jami 72 ta o‘yinda maydonga tushgan.
Shu davr mobaynida u 8 ta gol urishga va 22 ta golga assistentlik qilishga muvaffaq bo‘lgan. Fayzullaevning yangi jamoada ham o‘zini ko‘rsata olishi kutilyapti.
U Yevropa klublarida o‘ynash orzusiga bir qadam yaqinlashdi. Mutaxassislar uning kelajagi porloq bo‘lishiga ishonmoqda.

Файзуллаев направился в Европу, Глебов желает ему удачи
Футболист московского ЦСКА Кирилл Глебов недавно высказал свое мнение о трансфере полузащитника Аббосбека Файзуллаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, Файзуллаев продолжит свою карьеру в составе турецкого клуба "Истанбул Башакшехир". По словам Глебова, Аббосбек добился этого результата своим трудом.
Он хотел играть в Европе и стремился к этому. Глебов желает ему удачи в будущем.
Напомним, что Аббосбек Файзуллаев играет в московском ЦСКА с 2023 года. 21-летний полузащитник провел в составе клуба в общей сложности 72 матча.
За это время ему удалось забить 8 голов и отдать 22 голевых передачи. Ожидается, что Файзуллаев сможет проявить себя и в новой команде.
Он на шаг приблизился к своей мечте играть в европейских клубах. Эксперты уверены, что его будущее будет ярким.