Sobiq sportchi, «Spartak» jamoasining sobiq a’zosi Aleksandr Shikunov Ivan Sergeev haqida o‘z fikrini bildirdi va uning joriy mavsumda necha gol urishi mumkinligini taxmin qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shikunovning so‘zlariga ko‘ra, Ivan Sergeev har doim ishonchli hujumchi bo‘lgan. U baland bo‘yli bo‘lmasada, o‘z darajasiga ega futbolchi sifatida ajralib turgan.
Shuningdek, u ilgari «Zenit» jamoasida o‘ynagan va Rossiya chempioni bo‘lgan. Shikunovning fikricha, Sergeev yangi jamoasiga to‘liq moslashib olgani muhim.
Uning aytishicha, Ivan Sergeev yangi klubiga moslashganidan so‘ng, bir mavsumda kamida 15 ta gol urishi mumkin. Ma’lumotlarga ko‘ra, Sergeev 2025 yilning yozida «Dinamo» jamoasi futbolchisiga aylangan.
Hozirda Ivan Sergeev «Dinamo» safida uchta gol urgan. Shulardan biri Rossiya chempionatida, ikki tasi esa Rossiya kubogi bahslarida kiritilgan.
Mutaxassislar futbolchidan yuqori natijalar kutayotganini ta’kidlamoqda. Ivan Sergeev oldinda jamoasi uchun muhim o‘yinlarda ham gollar kiritishda davom etishi kutilmoqda.

Шикунов: Сергеев в новом клубе забьет как минимум 15 голов
Бывший спортсмен, экс-игрок команды «Спартак» Александр Шикунов высказал свое мнение о Иване Сергеева и предположил, сколько голов он может забить в текущем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Шикунова, Иван Сергеев всегда был надежным нападающим. Хотя он не очень высокого роста, он выделялся как игрок своего уровня.
Также он ранее играл в команде «Зенит» и стал чемпионом России. По мнению Шикунова, важно, что Сергеев полностью адаптировался к своей новой команде.
Он отметил, что после адаптации в новом клубе Иван Сергеев может забить как минимум 15 голов за сезон. Согласно информации, Сергеев стал игроком команды «Динамо» летом 2025 года.
В настоящее время Иван Сергеев забил три гола за «Динамо». Один из них в чемпионате России, два других в матчах Кубка России.
Эксперты подчеркивают, что от футболиста ожидают высоких результатов. Ожидается, что Иван Сергеев продолжит забивать важные голы для своей команды в предстоящих матчах.