Valbuena Moskva Dinamosini eng mashhur klub deb atadi
Fransiya terma jamoasi va Moskvaning “Dinamo” klubi sobiq yarim himoyachisi Matye Valbuena Rossiyadagi eng mashhur futbol klubini aytib, bunga nima sabab bo‘lganini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Valbuenaning so‘zlariga ko‘ra, Rossiyadagi eng mashhur klub – bu Moskva “Dinamo”si. Uning fikricha, bu klub juda boy tarixga ega.
Aynan “Dinamo” safida afsonaviy darvozabon Lev Yashin to‘p surgan va u “Oltin to‘p” mukofotiga sazovor bo‘lgan. Bu haqda fransiyalik futbolchining so‘zlarini “Sport-Ekspress” nashri keltirgan.
2025 yil yozida “Dinamo” jamoasiga bosh murabbiy etib Valeriy Karpin tayinlandi. Yangi murabbiy qo‘l ostida “oq-ko‘k”lar Rossiya Premer-ligasining dastlabki uch turida atigi to‘rt ochko jamg‘arishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija klub muxlislari uchun qoniqarli emas. Matye Valbuena 2014-2015 yillarda Moskva “Dinamo”sida o‘ynagan.
Shu davr mobaynida u klubga o‘z hissasini qo‘shgan va Rossiya futboli muhitini yaqindan biladi. Uning fikricha, “Dinamo” klubining mashhurligi uzoq yillik tarix va taniqli futbolchilar nomi bilan bog‘liq.

Вальбуэна назвал московский Динамо самым известным клубом
Бывший полузащитник сборной Франции и московского клуба «Динамо» Матье Вальбуэна объяснил, почему он считает самый известный футбольный клуб в России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Вальбуэны, самый известный клуб в России – это московское «Динамо». По его мнению, этот клуб имеет очень богатую историю.
Именно в «Динамо» играл легендарный вратарь Лев Яшин, который стал обладателем Золотого мяча. Об этом слова французского футболиста приводит издание «Спорт-Экспресс».
Летом 2025 года главным тренером команды «Динамо» был назначен Валерий Карпин. Под руководством нового тренера «бело-голубые» смогли набрать всего четыре очка в первых трех турах Российской Премьер-лиги.
Этот результат не удовлетворяет болельщиков клуба. Матье Вальбуэна играл в московском «Динамо» в 2014-2015 годах.
За это время он внес свой вклад в клуб и хорошо знает атмосферу российского футбола. По его мнению, популярность клуба «Динамо» связана с многолетней историей и именами известных футболистов.