Sport sharhlovchisi va mutaxassisi Konstantin Genich Sтанislav Cherchesovning Grozniy shahri “Aхmat” futbol jamoasi bosh murabbiyligiga qaytishi yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Sтанislav Sаламovich dastlab “Aхmat” jamoasidan taklif olganidan so‘ng, bu borada o‘ylab ko‘rish uchun vaqt so‘ragan va keyinchalik bu taklifni rad etgan. Genichning fikricha, Cherchesovning maqsadi Moskva klublaridan yoki chempionlik uchun kurashadigan jamoalardan taklif kutish edi.
Biroq, hozirda eng kuchli klublar murabbiylari o‘z o‘rinlarini saqlab qolgan. Shuningdek, Genichning ta’kidlashicha, Cherchesovning Moskvaning “CSKA” jamoasiga bosh murabbiy bo‘lib tayinlanishi ehtimoldan yiroq.
Ma’lumot o‘rnida, Sтанislav Cherchesov so‘nggi yarim yil davomida ish faoliyatidan chetda edi. 2025 yil qishida u Qozog‘iston milliy terma jamoasini tark etdi.
U mazkur jamoa bilan UEFA Millatlar ligasi musobaqasida muvaffaqiyatga erisha olmadi. Shu bilan birga, sport sohasidagi ayrim mutaxassislar Cherchesovning qayta faoliyat boshlashini ijobiy baholamoqda.

Генич: Черчесов ждал предложения от московского клуба
Спортивный комментатор и эксперт Константин Генич высказал свое мнение о возвращении Станислава Черчесова на пост главного тренера футбольной команды "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам эксперта, Станислав Саламович сначала получил предложение от команды "Ахмат", после чего попросил время на размышления и впоследствии отклонил это предложение. Генич считает, что целью Черчесова было ожидание предложений от московских клубов или команд, борющихся за чемпионство.
Однако в настоящее время тренеры самых сильных клубов сохранили свои места. Также Генич подчеркивает, что назначение Черчесова главным тренером московского "ЦСКА" маловероятно.
Для справки, Станислав Черчесов в последние полгода был вне работы. Зимой 2025 года он покинул национальную сборную Казахстана.
С этой командой он не смог добиться успеха в турнире Лиги наций УЕФА. В то же время некоторые специалисты в спортивной сфере положительно оценивают возможность возвращения Черчесова к активной деятельности.