Moskvaning “Spartak” futbol klubi hujumchisi Pablo Solari o‘z itlariga shaharlar nomini bergan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, Solarining itlari Moskva, Rim va Lissabon deb nomlanadi. Futbolchi bu nomlarni o‘ziga yaqin shaharlar sharafiga tanlagan va ulardan biri aynan poytaxt Moskvaning nomi bilan atalgan.
Eslatib o‘tamiz, Pablo Solari Moskvada yarim yildan beri istiqomat qilib kelmoqda. U 2025 yil qishida Argentina klubi “River Pleyt”dan “Spartak” jamoasiga o‘tgan.
Klubga qo‘shilganidan beri Solari uchta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Jumladan, u Rossiya chempionatining uchinchi turida “Spartak” safida “Akron”ga qarshi o‘yinda gol kiritgan.
Ushbu uchrashuv Samarada bo‘lib o‘tgan va 1:1 hisobida yakunlangan. Solarining hayvonlarga mehribonligi va yangi sharoitga tez moslashib ketgani klub azolari va muxlislar orasida iliq taassurot uyg‘otmoqda.
Klub vakillari futbolchining shaxsiy hayoti ham jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatayotganini ta’kidlashmoqda. Pablo Solari o‘z faoliyatini “Spartak”da davom ettirmoqda va jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri hisoblanadi.

Солари дал имя Москве, фанаты обрадовались
Нападающий московского футбольного клуба «Спартак» Пабло Солари дал своим собакам имена городов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба, собаки Солари названы Москвой, Римом и Лиссабоном. Футболист выбрал эти имена в честь близких ему городов, и одно из них названо в честь столицы Москвы.
Напомним, Пабло Солари проживает в Москве уже полгода. Он перешел в команду «Спартак» из аргентинского клуба «Ривер Плейт» зимой 2025 года.
С момента присоединения к клубу Солари удалось забить три гола. В частности, он забил в матче третьего тура чемпионата России против «Акрона» в составе «Спартака».
Эта встреча прошла в Самаре и завершилась со счетом 1:1. Заботливое отношение Солари к животным и его быстрая адаптация к новым условиям вызывают теплые впечатления среди членов клуба и фанатов.
Представители клуба подчеркивают, что личная жизнь футболиста также положительно сказывается на команде. Пабло Солари продолжает свою карьеру в «Спартаке» и является одним из ключевых игроков команды.