Mostovoy Cherchesovga "Axmat"da omad tiladi va ishonch bildirdi
Mostovoy o‘z intervyusida Cherchesovga yangi ishida omad tiladi hamda so‘nggi yillardagi muvaffaqiyatsizliklarni tuzatishga umid bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesov so‘nggi olti oy davomida murabbiylik faoliyatini olib bormagan.
Uning oxirgi ish joyi Qozog‘iston milliy terma jamoasi bo‘lib, u yerda u kutilgan natijalarga erisha olmadi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov Qozog‘iston terma jamoasida o‘zini ko‘rsata olmagan bo‘lsa-da, "Axmat" klubi orqali o‘z obro‘sini tiklashi mumkin.
Yangi mavsum Rossiya Premyer-Ligasining dastlabki uchta turida "Axmat" jamoasi ochko ololmagan. Jamoa "Rubin", Moskvaning CSKA hamda Maxachqal’aning "Dinamo" klublariga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvlarda mag‘lub bo‘lgan.
Shuningdek, Rossiya Kubogi doirasida "Zenit" jamoasiga qarshi o‘yinda ham yutqazilgan. "Axmat" klubining yangi bosh murabbiyi sifatida Cherchesovdan jamoaning natijalarini yaxshilash va muxlislarning ishonchini oqlash kutilmoqda.

Мостовой пожелал удачи Черчесову в "Ахмате" и выразил уверенность
Бывший футболист сборной России Александр Мостовой обратился к назначенному на пост главного тренера грозненского клуба "Ахмат" Станиславу Черчесову. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем интервью Мостовой пожелал Черчесову удачи на новом месте работы и выразил надежду на исправление неудач последних лет. Напомним, что Станислав Черчесов не занимался тренерской деятельностью последние шесть месяцев.
Его последним местом работы была национальная сборная Казахстана, где он не смог добиться ожидаемых результатов. По словам Мостового, хотя Черчесов и не смог проявить себя в сборной Казахстана, он может восстановить свою репутацию через клуб "Ахмат".
В новом сезоне команда "Ахмат" не смогла набрать очки в первых трех турах Российской Премьер-Лиги. Команда потерпела поражения в матчах против "Рубина", московского ЦСКА и махачкалинского "Динамо".
Также в рамках Кубка России была проиграна игра против команды "Зенит". От нового главного тренера Черчесова ожидается улучшение результатов команды и оправдание доверия болельщиков.