Lovchev: Cherchesov kuchli, lekin eng zo‘ri emas
Futbol bo‘yicha mutaxassis Evgeniy Lovchev, ilgari Sovet Ittifoqi terma jamoasi va Moskvaning Spartak klubi safida o‘ynagan, Stanislav Cherchesovning “Axmat” jamoasiga bosh murabbiy etib tayinlangani borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Stanislav Cherchesov Grozniy shahri jamoasi bilan uch yillik shartnoma imzoladi va shu orqali Aleksandr Storojukni almashtirdi. Evgeniy Lovchevning ta’kidlashicha, Cherchesov — katta tajribaga ega murabbiy.
Uning fikricha, har qanday murabbiy ham mashhur va yetakchi futbolchilarga ega bo‘lgandagina alohida natijalarga erisha oladi. Shuning uchun, u Cherchesovni yirik mutaxassis deb hisoblaydi, biroq eng yaxshi murabbiy bo‘lish uchun yaxshi futbolchilar ham kerakligini qayd etdi.
Ayni vaqtda “Axmat” Rossiya chempionati turnir jadvalida o‘n uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa so‘nggi uchta uchrashuvning barchasida mag‘lubiyatga uchradi.
Shu sababli, yangi bosh murabbiy jamoa oldiga natijalarni yaxshilash vazifasini olgan. Klub rahbariyati va muxlislar Cherchesovdan yaxshi natijalar kutmoqda.

Ловчев: Черчесов сильный, но не лучший
Футбольный специалист Евгений Ловчев, ранее игравший за сборную Советского Союза и московский клуб «Спартак», высказал свое мнение о назначении Станислава Черчесова главным тренером команды «Ахмат». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Станислав Черчесов подписал трехлетний контракт с командой из Грозного и таким образом заменил Александра Сторожука. Евгений Ловчев отметил, что Черчесов — тренер с большим опытом.
По его мнению, любой тренер может добиться особых результатов только тогда, когда у него есть известные и ведущие футболисты. Поэтому он считает Черчесова крупным специалистом, но отметил, что для того, чтобы быть лучшим тренером, нужны и хорошие футболисты.
В настоящее время «Ахмат» занимает тринадцатое место в таблице чемпионата России. Команда потерпела поражение в последних трех матчах.
По этой причине новый главный тренер взял на себя задачу улучшить результаты команды. Руководство клуба и болельщики ожидают от Черчесова хороших результатов.