"Inter Mayami" futbol klubi yarim himoyachisi Rodrigo de Paul jamoa safida o‘zining ilk golini urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Argentinalik futbolchi hozirda o‘tkazilayotgan Ligalar Kubogi doirasida Meksikaning "Pumas" klubiga qarshi o‘yinda raqib darvozasini ishg‘ol qildi. U o‘yinning 45-daqiqasida jarima maydoniga to‘g‘ri harakat qilgan holda, Luis Suares tomonidan uzatilgan to‘pni qabul qilib, gol muallifiga aylandi va hisobni 1:1 ko‘rinishiga keltirdi.
Shu tariqa, 31 yoshli futbolchi "Inter Mayami" jamoasi tarkibida o‘tkazgan uchta uchrashuvda bir gol va ikki samarali uzatma amalga oshirdi. Shuningdek, Lionel Messi Rodrigo de Paulning Amerika klubiga o‘tishida muhim rol o‘ynadi.
Biroq, hozirda Messi jarohati sababli mazkur o‘yinda ishtirok eta olmadi. 38 yoshli mashhur futbolchi uchrashuvni tribuna orqali kuzatdi.
Shu bilan birga, "Inter Mayami" jamoasining yangi futbolchilari o‘zlarini yaxshi namoyon qilmoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchilarning harakatlaridan mamnun ekanliklarini bildirgan.

Де Паула забил свой первый гол за "Интер Майами"
Полузащитник футбольного клуба "Интер Майами" Родриго де Паула забил свой первый гол за команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аргентинский футболист забил гол в матче Кубка Лиг, который проходит против мексиканского клуба "Пумас". Он стал автором гола на 45-й минуте, приняв передачу от Луиса Суареса и отправив мяч в ворота соперника, тем самым сравняв счет 1:1.
Таким образом, 31-летний футболист в трех матчах за "Интер Майами" забил один гол и отдал две результативные передачи. Также Лионель Месси сыграл важную роль в переходе Родриго де Паула в американский клуб.
Однако в данный момент Месси не смог участвовать в этом матче из-за травмы. 38-летний знаменитый футболист наблюдал за встречей с трибуны.
В то же время новые игроки "Интер Майами" хорошо проявляют себя. Руководство клуба и тренерский штаб выразили удовлетворение действиями футболистов.