“Dinamo” ikki-uch futbolchi bilan tarkibni kuchaytirmoqchi
Mahachqal’a “Dinamo” futbol klubi bosh direktori Shamil Gazizov klubning yozgi transfer oynasi yakuniga qadar rejalari haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozircha transfer ishlari tugamagan va jamoa yana ikki yoki uch futbolchini tarkibga qo‘shishni rejalashtirmoqda. Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, klub yangi mavsumga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va jamoani kuchaytirish maqsadida faol harakat qilmoqda.
Mahachqal’a “Dinamo” jamoasi Rossiya oliy ligasi yangi mavsumining dastlabki uch turida to‘rt ochko jamg‘argan va hozirda turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi turda mahalliy stadionda “Dinamo” Tolyatti shahri vakili bo‘lgan “Akron” klubi bilan kuch sinashadi.

“Динамо” хочет усилить состав двумя-тремя футболистами
Генеральный директор махачкалинского футбольного клуба “Динамо” Шамиль Газизов сообщил о планах клуба до окончания летнего трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на данный момент трансферные дела еще не завершены, и команда планирует добавить еще двух или трех футболистов в состав. По словам Газизова, клуб серьезно готовится к новому сезону и активно работает над усилением команды.
Команда махачкалинского “Динамо” набрала четыре очка в первых трех турах нового сезона Российской Премьер-Лиги и сейчас занимает девятое место в турнирной таблице. В следующем туре “Динамо” встретится с клубом “Акрон” из города Тольятти на домашнем стадионе.
Матч запланирован на 8 августа текущего года, в пятницу, в 20:00. Руководитель клуба отметил, что активно участвует на трансферном рынке для улучшения результатов команды.