Londonning “Chelsi” jamoasi hujumchisi Nikolas Jekson tez orada klubni tark etishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manbalar xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, hozirgi transfer oynasida Jeksonning “Chelsi”dan ketishi kutilmoqda.
Jamoaning bosh murabbiyi Entso Mareska ham ushbu holat yuzasidan izoh berar ekan, hujumchi bilan xayrlashish ehtimoli borligini rad etmadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, transfer oynasida har qanday o‘zgarish bo‘lishi mumkin.
“Bu jarayon Nikolas Jeksonga ham taalluqli. Biz ikki nafar hujumchini jamoadan joy oldik, vaziyat qanday kechishini ko‘ramiz”, dedi Mareska.
O‘tgan mavsumda 24 yoshli Senegal terma jamoasi a’zosi Jekson “Chelsi” tarkibida jami 37 o‘yinda maydonga tushib, 13 ta gol urgan va 6 ta golli uzatmani amalga oshirgan. Mutaxassislarning baholashicha, Transfermarkt portali Jeksonning transfer qiymatini 50 million yevroga teng deb hisoblamoqda.
Shu sababli, futbolchining keyingi faoliyati va qaysi jamoada o‘ynashi hozircha noma’lum bo‘lib turibdi. Klub rahbariyati esa barcha variantlarni ko‘rib chiqmoqda.

Говорят, что Никола Джексон может покинуть "Челси"
Нападающий лондонского «Челси» Николас Джексон может вскоре покинуть клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают надежные источники. Согласно информации, в текущем трансферном окне ожидается уход Джексона из «Челси».
Главный тренер команды Энцо Мареска, комментируя эту ситуацию, не исключил вероятность расставания с нападающим. По его словам, в трансферном окне могут произойти любые изменения.
«Этот процесс касается и Николаса Джексона. Мы подписали двух нападающих, посмотрим, как будет развиваться ситуация», — сказал Мареска.
В прошлом сезоне 24-летний нападающий сборной Сенегала Джексон провел 37 матчей за «Челси», забив 13 голов и сделав 6 голевых передач. По оценкам специалистов, портал Transfermarkt считает трансферную стоимость Джексона равной 50 миллионам евро.
Поэтому будущее футболиста и в какой команде он будет играть пока остается неизвестным. Руководство клуба рассматривает все варианты.