Arteta Dyoekereshning o‘yini va motivatsiyasini yuqori baholadi
Londonning "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta jamoaning yangi futbolchisi Viktor Dyoekereshning mavsumoldi o‘yinlardagi harakatlari haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi o‘rtoqlik uchrashuvida "kanonirlar" Ispaniyaning "Vilyarreal" klubiga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Murabbiy Artetaning so‘zlariga ko‘ra, Viktor to‘liq tayyor holatda bo‘ladi, hatto undan ham yaxshi formada bo‘lishi mumkin.
Dyoekeresh o‘z kuchiga ishonadi va qisqa vaqt ichida natija ko‘rsatishga qodir. Murabbiy bir hafta davomida futbolchining motivatsiyasi va harakatlaridan mamnun ekanini ta’kidladi.
Ma’lumot uchun, Skandinaviya vakili bo‘lgan hujumchi Viktor Dyoekeresh joriy yozda Portugaliyaning "Sporting" klubidan Angliyaning kuchli jamoasiga o‘tdi. Shvetsiyalik futbolchi "Arsenal" bilan besh yillik shartnoma imzoladi.
Klub rahbariyati va murabbiylar tarkibi yangi futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda. Dyoekereshning jamoaga tez moslashib, asosiy tarkibdan o‘rin olishi kutilmoqda.

Артета высоко оценил игру и мотивацию Дйокереша
Главный тренер лондонского "Арсенала" Микель Артета высказал свое мнение о действиях нового игрока команды Виктора Дйокереша в предсезонных матчах. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнем товарищеском матче "канониры" проиграли испанскому клубу "Вильярреал" со счетом 2:3. По словам тренера Артеты, Виктор будет в полной готовности, возможно, даже в лучшей форме.
Дйокереш верит в свои силы и способен показать результат в короткие сроки. Тренер отметил, что на протяжении недели он доволен мотивацией и действиями игрока.
Для справки, нападающий Виктор Дйокереш, представляющий Скандинавию, этим летом перешел из португальского клуба "Спортинг" в сильный английский клуб. Шведский футболист подписал пятилетний контракт с "Арсеналом".
Руководство клуба и тренерский состав ожидают высоких результатов от нового игрока. Ожидается, что Дйокереш быстро адаптируется в команде и займет место в основном составе.