“Dinamo” va “Pari NN” o‘yini Saran shahrida o‘tkaziladi
“Dinamo” (Maxachkala) futbol klubi bosh direktori Shamil Gazizov Saran shahrida bo‘lib o‘tadigan o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning jamoasi tez orada Nijn Novgorodning “Pari NN” klubi bilan aynan shu shaharda o‘ynaydi. Bu haqda rasmiy ma’lumot berilgan.
Shamil Gazizovning so‘zlariga ko‘ra, Saran shahridagi stadion zamonaviy va qulay. U shaharning o‘zi ham chiroyli va barcha uchun yaxshi taassurot qoldiradi.
Gazizov, shuningdek, tashkiliy masalalar to‘liq hal etilganini, jamoa oldindan tayyor bo‘lganini va faqat hamkorlardan tasdiq kutganini ta’kidladi. Ular bu tasdiqni olishgan va endi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rishmoqda.
Ma’lumot uchun, “Mordoviya Arena” stadioni “Pari NN” jamoasi uchun zaxira stadion sifatida tanlangan. Ayni paytda “Pari NN” o‘z uy stadionida o‘yin o‘tkaza olmaydi, shu sababli Saran shahridagi mazkur stadiondan foydalaniladi.
“Pari NN” va “Dinamo” (Maxachkala) jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv Rossiya chempionati beshinchi turi doirasida 18-avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Shu tariqa, ikki jamoa muhim bahs oldidan barcha zaruriy tayyorgarlik ishlarini yakunlagan.

“Динамо” и “Пари НН” игра пройдет в городе Саран
Генеральный директор футбольного клуба “Динамо” (Махачкала) Шамиль Газизов высказал свое мнение о предстоящей игре в городе Сарана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его команда вскоре сыграет с клубом “Пари НН” из Нижнего Новгорода именно в этом городе. Об этом предоставлена официальная информация.
По словам Шамиля Газизова, стадион в Саране современный и удобный. Сам город тоже красивый и оставляет хорошее впечатление у всех.
Газизов также отметил, что организационные вопросы полностью решены, команда заранее готова и ждет только подтверждения от партнеров. Они получили это подтверждение и теперь готовятся к игре.
Для справки, стадион “Мордовия Арена” был выбран в качестве резервного стадиона для команды “Пари НН”. В настоящее время “Пари НН” не может проводить игры на своем домашнем стадионе, поэтому будет использоваться именно этот стадион в городе Сарана.
Встреча между командами “Пари НН” и “Динамо” (Махачкала) пройдет в рамках пятого тура чемпионата России 18 августа. Таким образом, обе команды завершили все необходимые подготовительные работы перед важным матчем.