Semak: Luis Enrike sog‘lom, mashg‘ulotlarga qaytdi
Sankt-Peterburgning "Zenit" futbol klubi bosh murabbiyi Sergey Semak jamoaning yetakchi futbolchilaridan biri bo‘lgan Luis Enrike sog‘lig‘i haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Enrike hozirgi vaqtda asosiy jamoa bilan birga mashg‘ulotlarda qatnashmoqda. Bosh murabbiy futbolchining to‘liq o‘yinga tayyorligi darajasini baholash uchun hali vaqt borligini ta’kidladi.
Semak, shuningdek, Enrikeninig maydonga tushishi aniq bo‘lsa-da, u qancha vaqt o‘ynashi keyinroq hal qilinishini bildirdi. Eslatib o‘tamiz, Luis Enrike joriy mavsumda hozircha faqat bir uchrashuvda ishtirok etdi.
U "Rostov"ga qarshi birinchi turda maydonga tushgan. Qolgan uchta o‘yinda esa futbolchi sog‘lig‘i sababli ishtirok eta olmadi.
Enrike Braziliyaning chempion jamoasi "Botafogo"dan "Zenit" klubiga 2025 yil qishida kelib qo‘shilgan. Uning transferi jamoa uchun muhim voqea bo‘lgan edi.

Семак: Луис Энрике здоров, вернулся к тренировкам
Главный тренер футбольного клуба "Зенит" Санкт-Петербург Сергей Семак сообщил о состоянии здоровья одного из ведущих игроков команды Луиса Энрике. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Энрике в настоящее время участвует в тренировках с основной командой. Главный тренер отметил, что еще есть время для оценки готовности футболиста к полной игре.
Семак также сообщил, что хотя выход Энрике на поле уже определен, сколько времени он проведет в игре будет решено позже. Напомним, что Луис Энрике в текущем сезоне пока участвовал только в одном матче.
Он вышел на поле в первом туре против "Ростова". В остальных трех играх футболист не смог участвовать из-за проблем со здоровьем.
Энрике присоединился к клубу "Зенит" из чемпионской команды Бразилии "Ботафого" зимой 2025 года. Его трансфер стал важным событием для команды.