Alerandro: Yangi muhitga moslashdim, endi ko‘proq gol uraman
CSKA futbol klubi hujumchisi Alerandro joriy yil fevral oyida jamoaga qo‘shilgan edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq u klub safida ilk golini yaqinda bo‘lib o‘tgan Rossiya Premyer-ligasi uchrashuvida «Zenit»ga qarshi o‘yinda kiritdi. Braziliyalik futbolchidan, nega ilgari gol ura olmaganini so‘rashdi.
Alerandro bu savolga javob berar ekan, har bir hujumchi uchun doimiy o‘yin amaliyotiga ega bo‘lish muhimligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bahorda yangi muhitga moslashish jarayoni tez kechmadi va shu sabab maydonga kamroq chiqdi.
Hozir esa o‘zini yaxshi his qilmoqda va oldinda ko‘proq gol urishiga umid qilmoqda. O‘tgan turda CSKA safarda «Zenit» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Endi jamoa bosh murabbiyi Fabiyo Chelestini boshchiligida navbatdagi uchrashuvga tayyorgarlik ko‘rmoqda. CSKA va «Rubin» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin shanba kuni, 9-avgustda bo‘lib o‘tadi.
Hozirda CSKA 5 ochko bilan Rossiya chempionati jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning oldidagi asosiy vazifa ochkolar sonini oshirish va yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirishdir.

Алерандро: Я адаптировался к новой среде, теперь я забиваю больше голов
Нападающий футбольного клуба ЦСКА Алерандро присоединился к команде в феврале этого года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако он забил свой первый гол за клуб в недавнем матче Российской Премьер-лиги против «Зенита». У бразильского футболиста спросили, почему он не мог забивать раньше.
Алерандро, отвечая на этот вопрос, подчеркнул, что для каждого нападающего важно иметь постоянную игровую практику. По его словам, процесс адаптации к новой среде весной не прошел быстро, и поэтому он выходил на поле реже.
Сейчас он чувствует себя хорошо и надеется забивать больше голов в будущем. В последнем туре ЦСКА сыграл вничью 1:1 с «Зенитом» на выезде.
Теперь команда под руководством главного тренера Фабио Челестини готовится к следующему матчу. Игра между ЦСКА и «Рубином» пройдет в субботу, 9 августа.
В настоящее время ЦСКА занимает восьмое место в таблице чемпионата России с 5 очками. Основная задача команды - увеличить количество очков и продолжать борьбу за высокие места.