Rossiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Igor Kolivanov “Lokomotiv” klubi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa hozirda Premer-liga turnir jadvalining eng yuqori pog‘onasida bormoqda. Hozircha faqat “Lokomotiv” uchta dastlabki turda ham ochko yo‘qotmasdan oldinga chiqishga erishdi.
Kolivanovning so‘zlariga ko‘ra, bu mavsumda “Lokomotiv” yaxshi o‘yin namoyon qilmoqda. O‘tgan yil ham jamoa mavsumni yaxshi boshlagan edi, bu yil esa tarkib yanada kuchaydi va yosh futbolchilar ham tajriba orttirdi.
Shuningdek, Kolivanov “Lokomotiv” o‘tgan yilgi xatolarini hisobga olib, kamchiliklarni bartaraf etishga muvaffaq bo‘lganini ta’kidladi. Mutaxassisning fikricha, jamoada zaxira o‘rindiqlari kengaydi.
Bu esa murabbiyga futbolchilar o‘rtasida ko‘proq o‘zgarishlar qilish imkonini bermoqda. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsumda “Lokomotiv” turnir davomida yaxshi natijalar ko‘rsatib, hatto bir muddat chempionlikka da’vogar sifatida ko‘rilgan edi.
Biroq bahor oylarida jamoaning natijalari yomonlashdi va yakunda “Lokomotiv” Premer-ligada oltinchi o‘rinni egalladi.

Коливанов: Локомотив окреп, молодежь приобрела опыт
Бывший футболист сборной России Игорь Коливанов высказал свое мнение о клубе "Локомотив". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда под руководством Михаила Галактионова в настоящее время занимает первое место в таблице турнира РПЛ. Пока только "Локомотив" смог выйти вперед, не потеряв очков в трех стартовых турах.
По словам Коливанова, в этом сезоне "Локомотив" демонстрирует хорошую игру. В прошлом году команда также хорошо начала сезон, но в этом году состав стал еще сильнее, и молодые футболисты также приобрели опыт.
Кроме того, Коливанов отметил, что "Локомотив" смог учесть ошибки прошлого года и устранить недостатки. По мнению специалиста, запасные игроки в команде увеличились.
Это дает тренеру возможность вносить больше изменений между игроками. Напоминаем, что в прошлом сезоне "Локомотив" показывал хорошие результаты в турнире и даже на некоторое время рассматривался как претендент на чемпионство.