Fransiyaning "Tuluza" jamoasida to‘p surayotgan vinger Ibrohim Sissoko Moskvaning CSKA klubi diqqat markazida bo‘lgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
CSKA klubi 22 yoshli niderlandiyalik futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shish imkoniyatini ko‘rib chiqqan. O‘tgan mavsum Ibrohim Sissoko Angliyaning "Plymut" va "Sheffild Uensdey" klublarida ijarada o‘ynagan.
U o‘tgan mavsum davomida jami 20 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan va 2 ta golli uzatmani amalga oshirgan. CSKA klubi Sissokoning o‘yinini baholab, uning transferi bo‘yicha yakuniy qarorga kelmadi.
Klub vakillarining fikriga ko‘ra, futbolchining imkoniyatlari to‘liq ishonch uyg‘otmadi. Shunga qaramay, Ibrohim Sissoko o‘zi Rossiyaga borib, yiliga taxminan 500 ming yevro maosh evaziga shartnoma imzolashga tayyor bo‘lgan.
Hozircha tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilmagan. Eslatib o‘tamiz, Sissoko yosh bo‘lishiga qaramay, turli mamlakat klublarida o‘ynab, tajriba orttirgan.
Uning asosiy pozitsiyasi hujumkor qanot futbolchisi sanaladi. CSKA klubi esa transfer bozorida o‘z tarkibini kuchaytirish uchun bir nechta nomzodlarni ko‘rib chiqmoqda.

ЦСКА решил отказаться от трансфера Сиссоко
Вингер Ибрагим Сиссоко, играющий за французский клуб "Тулуза", находился в центре внимания московского клуба ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб ЦСКА рассматривал возможность подписания 22-летнего нидерландского футболиста. В прошлом сезоне Ибрагим Сиссоко играл в аренде в английских клубах "Плимут" и "Шеффилд Уэнсдей".
За прошлый сезон он провел в общей сложности 20 матчей, забил 3 гола и сделал 2 голевые передачи. Клуб ЦСКА оценил игру Сиссоко, но не принял окончательного решения по его трансферу.
По мнению представителей клуба, возможности футболиста не вызвали полной уверенности. Тем не менее, Ибрагим Сиссоко был готов поехать в Россию и подписать контракт за зарплату около 500 тысяч евро в год.
Пока стороны не достигли соглашения. Напоминаем, что, несмотря на молодость, Сиссоко уже накопил опыт, играя в клубах разных стран.
Его основная позиция считается атакующим крайним нападающим. Клуб ЦСКА рассматривает несколько кандидатов для усиления своего состава на трансферном рынке.