Angliyaning mashhur futbolchisi va sobiq hujumchisi Alan Shirer kelasi mavsum Angliya Premer-ligasi chempionligi uchun asosiy da’vogarlar haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, niderlandiyalik murabbiy Arne Slot boshchiligidagi “Liverpul” jamoasi chempionlik unvonini saqlab qolishga qodir. Alan Shirer o‘zining taxminlariga ko‘ra, ikkinchi o‘rinni Londonning “Arsenal” jamoasi egallaydi.
Uning reytingida uchinchi o‘rin “Manchester Siti” klubiga nasib etadi. Shu tariqa, u o‘tgan mavsumda ham yuqori uchlikda bo‘lgan jamoalarni yana eng kuchlilar qatorida deb hisoblamoqda.
To‘rtinchi o‘ringa “Chelsi” jamoasi loyiq ko‘rilgan. Beshinchi pog‘onada esa Shirer o‘zi faoliyat olib borgan “Nyukasl” klubini ko‘rsatgan.
Eng yaxshi oltilikni esa “Manchester Yunayted” yakunlaydi. Eslatib o‘tamiz, yangi mavsum 15-avgustdan boshlanishi rejalashtirilgan.
Shu tariqa, Alan Shirer Angliya Premer-ligasida eng kuchli jamoalar o‘rtasidagi raqobat yana yuqori bo‘lishini ta’kidlab o‘tdi.

Алан Ширер предположил лидеров Премьер-лиги
Известный английский футболист и бывший нападающий Алан Ширер высказал свое мнение о главных претендентах на чемпионство в английской Премьер-лиге в следующем сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Ливерпуль" под руководством нидерландского тренера Арне Слота способна сохранить титул чемпиона. Алан Ширер предполагает, что второе место займет лондонский "Арсенал".
В его рейтинге третье место достается клубу "Манчестер Сити". Таким образом, он считает, что команды, которые также были в тройке сильнейших в прошлом сезоне, остаются среди лучших.
Четвертое место отведено команде "Челси". На пятой позиции Ширер указал на клуб "Ньюкасл", за который он сам играл.
Замыкает лучшую шестерку "Манчестер Юнайтед". Напоминаем, что новый сезон планируется начать 15 августа.
Таким образом, Алан Ширер отметил, что конкуренция между сильнейшими командами в английской Премьер-лиге снова возрастет.