Tudor Yuventus futbolchilarini umumiy tushlikka yig‘di
Bu haqda Italiya matbuoti xabar bermoqda. Tadbir Germaniyaning Nyurnberg shahridagi osiyo taomlari restoraniida o‘tkazildi.
Tushlikka futbolchilardan tashqari klub rahbariyati vakillari ham tashrif buyurdi. Dasturxon atrofida nafaqat asosiy tarkib futbolchilari, balki kelajagi hozircha aniq bo‘lmagan o‘yinchilar ham yig‘ildi.
Bu kabi uchrashuvlar jamoada o‘zaro tushunishni kuchaytirish va ijobiy muhit yaratish uchun muhim ahamiyatga ega. Ayni paytda "Yuventus" Germaniyada mavsumoldi yig‘inini o‘tkazmoqda.
Klub 10-avgust kuni Dortmundning "Borussiya" jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazishni rejalashtirgan. Ushbu o‘yin jamoaning yangi mavsumga tayyorgarlik darajasini ko‘rsatib beradi.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi futbolchilarning jismoniy va ma’naviy holatini yaxshilashga alohida e’tibor qaratmoqda. Yangi mavsum oldidan jamoa ichidagi birdamlik va hamkorlik alohida ahamiyat kasb etadi.

Тудор собрал футболистов Ювентуса на общий обед
Главный тренер команды "Ювентус" Игорь Тудор пригласил футболистов на совместный обед с целью укрепления атмосферы внутри команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает итальянская пресса. Мероприятие прошло в ресторане азиатской кухни в немецком Нюрнберге.
На обед, помимо футболистов, также присутствовали представители руководства клуба. За столом собрались не только игроки основного состава, но и игроки, чье будущее пока неясно.
Подобные встречи имеют важное значение для укрепления взаимопонимания в команде и создания позитивной атмосферы. В настоящее время "Ювентус" проводит предсезонный сбор в Германии.
Клуб планирует провести товарищеский матч против команды "Боруссия" из Дортмунда 10 августа. Эта игра покажет уровень подготовки команды к новому сезону.
Руководство клуба и тренерский штаб уделяют особое внимание улучшению физического и морального состояния футболистов. Единство и сотрудничество внутри команды имеют особое значение перед новым сезоном.