Spartak yosh Modrich transferidan bo‘yi sabab voz kechgan
Mashhur jurnalist va yozuvchi Pavel Alyoshin Moskvaning Spartak futbol klubi xorvatiyalik yarim himoyachi Luka Modrichni sotib olishdan qanday voz kechgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alyoshin o‘z xotiralarida agent Dushan Djurichni ham eslab o‘tdi. U Amkar klubiga bir nechta futbolchilarni olib kelishda yordam bergan edi.
Alyoshinning aytishicha, agent bir kuni yosh Modrichni Spartak klubiga ham taklif qilgan. O‘sha paytda Luka Modrichni klubga olib kelish uchun 300 ming yevro kerak bo‘lgan.
Biroq, klub rahbariyati yosh futbolchining bo‘yi pastligini inobatga olib, uni jamoaga mos kelmaydi degan qarorga kelgan va shuning uchun transfer amalga oshmagan. Keyinchalik Luka Modrich faoliyatining katta qismini Madridning Real klubida o‘tkazdi.
Biroq, bu yil yoz oyida yarim himoyachi klubni erkin agent sifatida tark etdi. Iyul oyining o‘rtalarida 39 yoshli futbolchi Italiyaning Milan klubi bilan shartnoma imzoladi.
Shu tariqa, Spartak rahbariyatining bir qarori natijasida Modrich dunyoning eng mashhur futbolchilaridan biriga aylanish imkonini boshqa klubda topdi.

Спартак отказался от трансфера молодого Модрича из-за его роста
Известный журналист и писатель Павел Алёшин рассказал, как московский футбольный клуб «Спартак» отказался от покупки хорватского полузащитника Луки Модрича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алёшин в своих воспоминаниях также упомянул агента Душана Дьюрича. Он помогал привезти нескольких футболистов в клуб «Амкар».
По словам Алёшина, агент однажды предложил молодого Модрича клубу «Спартак». В то время для того, чтобы привезти Луку Модрича в клуб, требовалось 300 тысяч евро.
Однако руководство клуба, учитывая низкий рост молодого футболиста, пришло к выводу, что он не подходит команде, и поэтому трансфер не состоялся. Позже Лука Модрич провел большую часть своей карьеры в мадридском «Реале».
Тем не менее, этим летом полузащитник покинул клуб в качестве свободного агента. В середине июля 39-летний футболист подписал контракт с итальянским клубом «Милан».
Таким образом, из-за одного решения руководства «Спартака» Модрич нашел возможность стать одним из самых известных футболистов мира в другом клубе.