Janashiya “Lokomotiv”dan “Spartak” ustidan g‘alaba kutmoqda
Toshkentning “Lokomotiv” jamoasining sobiq hujumchisi Zaza Janashiya Rossiya Premyer-ligasining to‘rtinchi turi doirasida bo‘lib o‘tadigan “Lokomotiv” va Moskvaning “Spartak” klubi o‘rtasidagi uchrashuv haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janashiyaning so‘zlariga ko‘ra, “Lokomotiv” ushbu bellashuvda to‘rtinchi g‘alabasini qo‘lga kiritishi kutilmoqda. Unga ko‘ra, “temiryo‘lchilar” bu o‘yinda asosiy favorit hisoblanadi.
“Lokomotiv” va “Spartak” o‘rtasidagi derbi 9-avgust, shanba kuni Moskvadagi “RJD Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi. O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 18:00 da boshlanadi.
Hozirga kelib, Mixail Galaktionov boshchiligidagi “Lokomotiv” jamoasi uch turdan so‘ng musobaqa jadvalida yetakchilik qilmoqda. “Spartak” esa hozirda 11-o‘rinda bormoqda.
Ushbu uchrashuv ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyat kasb etadi va muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Жанашия ожидает победу над "Спартаком" от "Локомотива"
Бывший нападающий ташкентского клуба “Локомотив” Заза Джанашия высказал свое мнение о предстоящем матче между “Локомотивом” и московским клубом “Спартак” в рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Джанашии, “Локомотив” ожидает четвертая победа в этом противостоянии. По его мнению, “железнодорожники” являются основными фаворитами в этой игре.
Дерби между “Локомотивом” и “Спартаком” пройдет 9 августа, в субботу, на стадионе “РЖД Арена” в Москве. Игра начнется в 18:00 по местному времени.
На данный момент команда “Локомотив” под руководством Михаила Галактионова занимает первое место в турнирной таблице после трех туров. “Спартак” же сейчас находится на 11-м месте.