Miranchukning “Dinamo”ga o‘tishi borasida aniq qaror yo‘q
Futbol agenti Vladimir Kuzmichev, Rossiya futbolchisi Anton Miranchukning manfaatlarini himoya qiluvchi vakil sifatida, yarim himoyachining Moskvaning "Dinamo" jamoasiga o‘tishi ehtimoli haqida izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, hozirda "Dinamo" jamoasi bilan olib borilayotgan muzokaralar borasida aniq bir fikr bildirishga erta. U bu masalada hozircha tanaffus qilish va shoshilmaslik lozimligini ta’kidladi.
Kuzmichevning aytishicha, hozirgi paytda bu mavzuni keng muhokama qilish uchun qulay vaqt emas. Ma’lumot o‘rnida, 29 yoshli Anton Miranchuk o‘tgan yilning kuzida Shveysariyaning "Sion" jamoasiga qo‘shilgan edi.
O‘tgan davr mobaynida u mazkur jamoa safida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu bellashuvlarda futbolchi ikki bor raqib darvozasini ishg‘ol qilib, uchta golli uzatmani amalga oshirdi.
Hozirda Miranchukning Shveysariya klubi bilan tuzgan shartnomasi 2026 yil yozida o‘z nihoyasiga yetadi. Shu sababli, futbolchining kelajagi borasida yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.

Нет четкого решения по переходу Миранчука в "Динамо"
Футбольный агент Владимир Кузьмичев, представляющий интересы российского футболиста Антона Миранчука, прокомментировал вероятность перехода полузащитника в московское «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, сейчас слишком рано давать однозначное мнение о переговорах с командой «Динамо». Он подчеркнул, что в этом вопросе необходимо сделать паузу и не торопиться.
Кузьмичев отметил, что в настоящее время не самое подходящее время для широкого обсуждения этой темы. Для справки, 29-летний Антон Миранчук присоединился к швейцарскому клубу «Сьон» осенью прошлого года.
За это время он провел 25 матчей за эту команду. В этих играх футболист дважды поразил ворота соперника и сделал три голевых передачи.
В настоящее время контракт Миранчука с швейцарским клубом истекает летом 2026 года. Поэтому окончательное решение о будущем футболиста еще не принято.