Janashiya: Lokomotiv chempionlik uchun Spartakni yutishi shart
Sobiq "Lokomotiv" futbolchisi Zaza Janashiya poytaxt jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tadigan navbatdagi derbi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu safargi uchrashuvda "Lokomotiv" jamoasi favorit hisoblanadi, chunki hozirda "Lokomotiv" "Spartak"dan kuchliroq. Janashiyaning ta’kidlashicha, "Spartak" futbolchilari tez-tez maydondan chetlatilmoqda va jamoada bir qator jiddiy muammolar mavjud.
Janashiya, shuningdek, agar "Lokomotiv" chempionlikka da’vogar ekanini isbotlashni istasa, ushbu uchrashuvda albatta g‘alaba qozonishi shartligini qayd etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Lokomotiv" jamoasiga bu oson bo‘lmaydi, biroq ular "Spartak" ustidan zafar quchadi.
Rossiya chempionatining to‘rtinchi turidan o‘rin olgan "Lokomotiv" va "Spartak" o‘rtasidagi bahs 9 avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi.

Жанашия: Локомотив должен победить Спартак для чемпионства
Бывший футболист "Локомотива" Заза Джанашия высказал свое мнение о предстоящем дерби между столичными командами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в этом матче команда "Локомотив" является фаворитом, так как в настоящее время "Локомотив" сильнее "Спартака". Джанашия отметил, что футболисты "Спартака" часто удаляются с поля, и в команде есть ряд серьезных проблем.
Джанашия также подчеркнул, что если "Локомотив" хочет доказать, что он претендент на чемпионство, то в этом матче он обязательно должен победить. По его словам, "Локомотиву" это будет нелегко, но они одержат победу над "Спартаком".
Матч между "Локомотивом" и "Спартаком", который пройдет в рамках четвертого тура чемпионата России, состоится 9 августа, в субботу. Встреча начнется в 18:00 по московскому времени.