Ilya Zabarnıy PSJ klubiga 63 million yevroga o‘tmoqda
Ukraina terma jamoasi himoyachisi Ilya Zabarnıy faoliyatini Parijning PSJ klubida davom ettiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda xorijiy ommaviy axborot vositalari xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, Fransiya chempionatining kuchli jamoalaridan biri bo‘lgan PSJ klubi Angliyaning Bornmut klubi bilan 22 yoshli futbolchi Zabarnıyning transferi borasida kelishuvga erishgan.
Transfer uchun PSJ klubi Bornmutga 63 million yevro to‘laydi. Bu summa shartnomaning ayrim bandlariga ko‘ra bonuslar hisobiga oshishi ham mumkin.
Tez orada Ilya Zabarnıy Bornmut klubidan ruxsat olib, PSJ joylashgan shaharga boradi va tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Shundan so‘ng, transfer rasmiysi bo‘ladi.
Hozirda shartnomaning ayrim tafsilotlari muhokama qilinmoqda. Ma’lumot uchun, PSJ klubida Rossiya terma jamoasi darvozaboni Matvey Safonov ham to‘p suradi.

Илья Заберный переходит в клуб ПСЖ за 63 миллиона евро
Защитник сборной Украины Илья Заберный продолжит свою карьеру в клубе ПСЖ из Парижа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают зарубежные средства массовой информации. Согласно данным, клуб ПСЖ, который является одним из сильнейших в чемпионате Франции, достиг соглашения с английским клубом Борнмут по трансферу 22-летнего футболиста Заберного.
За трансфер клуб ПСЖ заплатит Борнмуту 63 миллиона евро. Эта сумма может увеличиться за счет бонусов в соответствии с некоторыми пунктами контракта.
Скоро Илья Заберный получит разрешение от клуба Борнмут и отправится в город, где находится ПСЖ, для прохождения медицинского осмотра. После этого состоится официальное оформление трансфера.
В настоящее время обсуждаются некоторые детали контракта. Для справки, в клубе ПСЖ также играет вратарь сборной России Матвей Сафонов.