Dinamo va Akron durang o‘ynadi, Dzuba ajralib turdi
Maxachkala shahrining "Dinamo" futbol klubi bosh direktori Shamil Gazizov Rossiya chempionati to‘rtinchi turining dastlabki o‘yinida o‘z jamoasining Tol’yatti shahri vakili "Akron" bilan durang o‘ynaganidan so‘ng natija haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kaspiy shahrida bo‘lib o‘tgan uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Mezbonlar birinchi bo‘limdan so‘ng hisobda oldinda borayotgan edi, biroq ustunlikni saqlab qola olmadilar.
Gazizovning aytishicha, har doimgidek, Artyom Dzuba o‘z o‘yinini yuqori darajada namoyon etdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, "Akron" jamoasi "Dinamo" uchun doim noqulay raqib hisoblanadi.
Shuningdek, Gazizov o‘tgan yili Dzubaning "Dinamo"ga o‘tishi mumkinligi haqidagi xabarlarni rad etdi. U bu borada hech qanday real taklif bo‘lmaganini ta’kidladi.
Hozirda "Dinamo" besh ochko jamg‘argan holda turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab turibdi. "Akron" esa olti ochko bilan oltinchi pog‘onada bormoqda.

Динамо и Акрон сыграли вничью, Дзюба выделялся
Генеральный директор футбольного клуба "Динамо" из Махачкалы Шамиль Газизов высказал свое мнение о результате после того, как его команда сыграла вничью с представителем города Тольятти "Akron" в первом матче четвертого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча, прошедшая в Каспийске, завершилась со счетом 1:1. Хозяева после первого тайма вели в счете, однако не смогли удержать преимущество.
По словам Газизова, как всегда, Артем Дзюба продемонстрировал свою игру на высоком уровне. По его словам, команда "Akron" всегда является неудобным соперником для "Динамо".
Также Газизов опроверг слухи о возможном переходе Дзюбы в "Динамо" в прошлом году. Он отметил, что не было никаких реальных предложений по этому поводу.
В настоящее время "Динамо" занимает девятое место в турнирной таблице, набрав пять очков. "Akron" же находится на шестом месте с шестью очками.