Tabidze: Bir gol bilan cheklanib bo‘lmaydi, hujum zarur
Dinamo Maxachkala va Akron jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan so‘ng, uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan Jemal Tabidze o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv haqida gapirar ekan, Tabidze o‘yin juda og‘ir bo‘lganini ta’kidladi. Uning aytishicha, raqib jamoa kuchli bo‘lib, birinchi gol urilgach, natijani saqlab qolamiz deb o‘ylashgan.
Biroq, futbol shunday sportki, bir gol bilan cheklanib qolmaslik kerak. Hisob 1:0 bo‘lsa ham, hujumni davom ettirib, yana gol urishga harakat qilish zarur.
Tabidzening fikriga ko‘ra, aynan shu jihat yetishmagani uchun jamoa g‘alabani qo‘lga kirita olmadi va uchrashuv durang bilan yakunlandi. Ikkinchi bo‘limda raqib jamoa ko‘proq hujumga o‘tdi va oldinga intildi.
Bu holatda Dinamo jamoasida kuch yetishmadi, deb o‘ylaysizmi, degan savolga Tabidze bu vaziyat ko‘proq psixologiya bilan bog‘liq ekanini aytdi. Hisob 1:0 bo‘lganda, natijani saqlab qolish osondek tuyuladi, lekin futbol bunday bo‘lmaydi.
Hisob tenglashgandan so‘ng, yana gol urish uchun imkoniyatlar bo‘lgan, biroq omad kulib boqmagan. Shuningdek, Jemal Tabidze o‘zining Artyom Dzyuba bilan kurashi haqida ham fikr bildirdi.
Uning aytishicha, Dzyuba juda tajribali va kuchli futbolchi bo‘lib, Rossiya futboliga katta hissa qo‘shgan. Tabidze hozirda Dzyubani chempionatning eng yaxshi hujumchilaridan biri deb hisoblaydi.
Uchrashuv davomida Dzyubaga ko‘p imkoniyat berilmagan bo‘lsa-da, u o‘z imkoniyatlarini topishga harakat qilgan.

Табидзе: Один гол не предел, атака необходима
После матча между командами Динамо Махачкала и Akron, лучший игрок встречи Джемал Табидзе поделился своими мыслями. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о матче, Табидзе отметил, что игра была очень тяжелой. По его словам, соперник был сильным и, забив первый гол, они думали, что смогут сохранить результат.
Однако футбол — это такой спорт, где нельзя ограничиваться одним голом. Даже если счет 1:0, необходимо продолжать атаковать и пытаться забить еще.
По мнению Табидзе, именно из-за этого аспекта команда не смогла добиться победы, и матч завершился вничью. Во втором тайме соперник больше перешел в атаку и стремился вперед.
На вопрос, не считаете ли вы, что у команды Динамо не хватило сил в этой ситуации, Табидзе ответил, что это больше связано с психологией. Когда счет 1:0, кажется, что сохранить результат легко, но в футболе это не так.
После того как счет сравнялся, были возможности забить еще, но удача не улыбнулась. Также Джемал Табидзе высказался о своей борьбе с Артемом Дзюбой.
По его словам, Дзюба — очень опытный и сильный футболист, который внес большой вклад в российский футбол. Табидзе в настоящее время считает Дзюбу одним из лучших нападающих чемпионата.
Хотя во время матча Дзюбе было предоставлено не так много возможностей, он старался найти свои шансы.