Diveevning «Spartak»ga o‘tishi futbol olamida shov-shuv bo‘ladi
Mashhur murabbiy Valeriy Nepomnyashiy CSKA himoyachisi Igor Diveevning «Spartak» jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, «Spartak» sport direktori Frensis Kahigao Diveevning o‘yinidan mamnun ekani haqida xabarlar chiqqan edi. Mutaxassisning aytishicha, bu transfer katta shov-shuvga sabab bo‘lishi mumkin.
Biroq, futbol tarixida bunday o‘tishlar ko‘p bor bo‘lgan. Murabbiylar ham, jamoalar va futbolchilar ham raqib klublarga o‘tgan holatlar ilgari ham uchragan.
Nepomnyashiyning ta’kidlashicha, Diveevning «Spartak» safiga o‘tishi ko‘pchilik uchun haqiqiy yangilik bo‘ladi va bu voqea futbol muxlislari orasida keng muhokama qilinadi. Unga ko‘ra, bunday transferlar ilgari ham bo‘lib turgan va ular futbol olamida odatiy holatga aylangan.
Ma’lumot uchun, Igor Diveev 2019 yilda «Ufa» jamoasidan CSKAga o‘tgan edi. Joriy mavsumda u barcha musobaqalarni hisobga olgan holda to‘rt uchrashuvda maydonga tushib, bir bor gol urishga muvaffaq bo‘ldi.

Переход Дивеева в «Спартак» вызовет шум в мире футбола
Известный тренер Валерий Непомнящий высказал мнение о возможном переходе защитника ЦСКА Игоря Дивеева в команду «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что спортивный директор «Спартака» Фрэнсис Кахигай доволен игрой Дивеева. По словам специалиста, этот трансфер может вызвать большой шум.
Однако в истории футбола такие переходы происходили много раз. Тренеры, команды и футболисты также переходили в соперничающие клубы ранее.
По словам Непомнящего, переход Дивеева в состав «Спартака» станет настоящей новостью для многих и это событие будет широко обсуждаться среди футбольных болельщиков. По его словам, такие трансферы происходили и раньше, и они стали обычным явлением в мире футбола.
Для справки, Игорь Дивеев перешел в ЦСКА из команды «Уфа» в 2019 году. В текущем сезоне он выходил на поле в четырех матчах во всех турнирах и смог забить один гол.