Futbol agenti Vladimir Kuzmichev Rossiya terma jamoasi va Moskvaning "Lokomotiv" klubi yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning manfaatlarini himoya qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yosh futbolchining Saudiya Arabistoni chempionatiga ko‘chib o‘tishi ehtimoli haqida o‘z fikrini bildirdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Aleksey Batrakov uchun Saudiya Arabistonidan 30 millionlik taklif borligi haqidagi ma’lumotlar faqat taxminiy hisoblanadi.
Uning aytishicha, klubga hech qanday rasmiy taklif kelmagan va bu borada aniq ma’lumot yo‘q. Bu haqda "Sport-Ekspress" nashri agentning so‘zlariga tayanib xabar berdi.
Kecha bo‘lib o‘tgan Rossiya chempionati uchrashuvida Batrakov "Spartak" darvozasiga uchta gol urdi. "Lokomotiv" jamoasi bu o‘yinda 4:2 hisobida g‘alaba qozondi.
Hozirgi mavsumda yarim himoyachi jami beshta uchrashuvda ishtirok etib, yettita gol muallifiga aylandi. Shu tariqa, Batrakov o‘z jamoasining muhim futbolchilaridan biri bo‘lib qolmoqda.

Трансфер Батракова в Саудовскую Аравию пока неизвестен
Футбольный агент Владимир Кузьмичев защищает интересы полузащитника сборной России и московского клуба "Локомотив" Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о вероятности перехода молодого футболиста в чемпионат Саудовской Аравии. По словам агента, информация о предложении в 30 миллионов от Саудовской Аравии для Алексея Батракова является лишь предположительной.
Он отметил, что в клуб не поступало никаких официальных предложений и точной информации по этому поводу нет. Об этом сообщает издание "Спорт-Экспресс", ссылаясь на слова агента.
Вчера в матче чемпионата России Батраков забил три гола в ворота "Спартака". Команда "Локомотив" одержала победу в этом матче со счетом 4:2.
В текущем сезоне полузащитник принял участие в пяти матчах и стал автором семи голов. Таким образом, Батраков остается одним из ключевых игроков своей команды.