Ramires: Lokomotivda o‘ynash men uchun katta baxt
«Lokomotiv» jamoasining yangi futbolchisi Kristian Ramires Rossiya chempionatiga qaytgani haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq himoyachi Rossiyada «Krasnodar» jamoasi safida ham o‘ynagan edi. Ramires o‘z fikrlarini quyidagicha bayon etdi: Rossiyaga qaytish men uchun juda quvonchli.
Chunki men har doim Rossiyani sog‘inardim. «Lokomotiv» kabi yirik jamoada to‘p surayotganimdan xursandman.
Rostini aytsam, bu yerga qaytishni doimo istaganman. Joriy yil iyul oyida Ekvadorlik futbolchi Moskvaning «Lokomotiv» klubi bilan ikki yillik shartnoma imzoladi.
U bunga qadar «Ferentsvarosh» klubidan ketganidan so‘ng, erkin agent maqomida edi. Ramires hozirgacha «Lokomotiv» tarkibida Rossiya Premyer-ligasida ikki uchrashuvda maydonga tushdi.
Biroq, u hali gol urish yoki golli uzatma bilan ajralib turgani yo‘q. Klub muxlislari futbolchidan yuqori natijalar kutmoqda.

Рамирес: Играть за Локомотив для меня большая радость
Новый футболист команды «Локомотив» Кристиан Рамирес поделился своими впечатлениями о возвращении в российский чемпионат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее защитник также играл в России за команду «Краснодар». Рамирес выразил свои мысли следующим образом: Возвращение в Россию для меня очень радостно.
Потому что я всегда скучал по России. Я рад, что играю в такой крупной команде, как «Локомотив».
Честно говоря, я всегда хотел вернуться сюда. В июле текущего года эквадорский футболист подписал двухлетний контракт с московским клубом «Локомотив».
До этого он находился в статусе свободного агента после ухода из клуба «Ференцварош». Рамирес до сих пор выходил на поле в двух матчах Российской Премьер-Лиги в составе «Локомотива».
Однако он пока не выделялся ни голами, ни голевыми передачами. Фанаты клуба ожидают от футболиста высоких результатов.