Cherchesov kelganidan so‘ng “Ahmat” intizom bilan g‘alaba qozondi
Mohamed Konate jamoa yangi murabbiy Stanislav Cherchesov tayinlangandan so‘ng, jamoaning o‘yinga tayyorgarlik va o‘yin o‘tkazish borasidagi yondashuvi qanday o‘zgargani haqida so‘z yuritdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Forvardning aytishicha, jamoa o‘z xatolarini chuqur tahlil qilgan va o‘yin tashkilotiga jiddiy e’tibor bergan. Uning so‘zlariga ko‘ra, ular xatolar ustida ishlashgan va o‘yinni tashkil etishda juda puxta tayyorgarlik ko‘rishgan.
Jamoa a’zolari gol ura olishsa, albatta g‘alaba qozonishlariga ishonch hosil qilishgan. Stanislav Cherchesov jamoani “Zenit” bilan o‘yin boshlanishidan atigi bir necha kun oldin qabul qilib olgan bo‘lsa-da, u qisqa vaqt ichida futbolchilarga g‘alaba uchun zarur kayfiyatni singdira oldi.
Natijada, “Zenit”ga qarshi o‘tkazilgan dastlabki o‘yinda jamoa 1:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu natija jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etdi va futbolchilar o‘z oldilariga aniq maqsad qo‘yganliklarini ko‘rsatdi.

После прихода Черчесова "Ахмат" одержал победу с дисциплиной
Мохамед Конате рассказал о том, как изменился подход команды к подготовке и проведению игр после назначения нового тренера Станислава Черчесова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам форварда, команда глубоко проанализировала свои ошибки и серьезно отнеслась к организации игры. Он отметил, что они работали над ошибками и тщательно готовились к организации игры.
Члены команды уверены, что если смогут забить гол, то обязательно одержат победу. Хотя Станислав Черчесов принял команду всего за несколько дней до начала игры с «Зенитом», он смог за короткое время привить игрокам необходимое настроение для победы.
В результате, в первом матче против «Зенита» команда одержала победу со счетом 1:0. Этот результат имеет важное значение для команды и показал, что футболисты поставили перед собой четкую цель.